مهدی طارمی قراردادش را تمدید می‌کند اما مشروط

طارمی این آمادگی را دارد که قرارداد خود را برای یک فصل دیگر با پرسپولیس تمدید کند البته با شرط و شروط خاص.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، خبر مخالفت مهدی طارمی به پیشنهاد تمدید قرارداد از سوی باشگاه پرسپولیس روز گذشته سر و صدای زیادی ایجاد کرد. برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس اولین نفری بود که به صورت رسمی با توضیح شرایط موجود اعلام کرد طارمی به پیشنهاد تمدید قرارداد دو ساله جواب منفی داده و تاکید کرده است که می‌خواهد فوتبال خود را در اروپا دنبال کند.
با انتشار این خبر همانطور که پیش بینی می‌شد هواداران معترض پرسپولیس هم به شدید‌ترین شکل ممکن در فضای مجازی نسبت به این بازیکن موضع منفی گرفتند و در این میان واکنش مهاجم محروم این روز‌های پرسپولیس مثل ماه‌های اخیر سکوت بود. از طرفی دیگر پیشکسوتان صاحب نام باشگاه پرسپولیس هم با تندترین ادبیات ممکن طارمی را متهم به بی تعصبی نسبت به پرسپولیس کردند تا از این طیف هم این بازیکن ملی‌پوش مورد هجمه قرار بگیرد.
چند ساعت بعد حاجی بیگی عضو هیئت مدیره پرسپولیس در مصاحبه‌ای از تصمیم باشگاه برای فروش مهدی طارمی در نیم فصل پرده برداشت و تاکید داشت از آنجایی که قرارداد طارمی با پایان فصل به اتمام می‌رسد باشگاه در نظر دارد مقدمات فروش این بازیکن را در همین پنجره نقل‌ و انتقالاتی نیم فصل فراهم کند که حداقل از این حیث درامدزایی داشته باشد.
نکته قابل تامل، اما اینجاست که تمام واقعیت‌ها درباره رد پیشنهاد تمدید قرارداد باشگاه پرسپولیس به طارمی رسانه‌ای و اعلام نشده است.
منابع آگاه خبری به خبرنگار ورزشی میزان اطلاع دادند که در جلسه برگزار شده طرفین در باشگاه، صحبت‌های مختلفی درباره ادامه همکاری مهدی طارمی مطرح می‌شود. این بازیکن از ماه‌ها قبل تاکید کرده بود هرطور که شده می‌خواهد راهی فوتبال اروپا شود و در این مدت برخی ایجنت‌های فعال تلاش‌هایی هم برای انتقال طارمی به اروپا انجام دادند که تا به امروز به نتیجه نرسیده است.
به این ترتیب موضوع حضور در فوتبال اروپا چیزی نبوده که در این مدت مهدی طارمی آن را از بازیکنان، مربیان، مدیران و هواداران پرسپولیس پنهان کرده باشد. حالا هم که خبر مخالفت او با تمدید قرارداد جنجال بزرگی را به راه انداخته است، در شرایطی نوک پیکان انتقادات به سوی اوست که طارمی مشکلی برای تمدید قرارداد با پرسپولیس به خاطر محرومیت باشگاه از دو پنجره نقل و انتقالاتی ندارد!
از آنجایی که محرومیت باشگاه پرسپولیس به خاطر پرونده این بازیکن اتفاق افتاده و قرارداد او هم در پایان فصل به اتمام می‌رسد، این فوتبالیست این آمادگی را دارد که قرارداد خود را برای یک فصل دیگر با پرسپولیس تمدید کند! البته تنها با این شرط که در صورت دریافت پیشنهاد خوبی خارجی این حق را داشته باشد که یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند. طارمی بار‌ها و بار‌ها تاکید کرده تمام تلاش خود را می‌کند با درخشش در تیم ملی در جام جهانی راهی فوتبال اروپا شود. منتهی از آنجایی که این احتمال وجود دارد این انتقال عملی نشود او حاضر است قرارداد خود را با پرسپولیس برای یک سال دیگر تمدید کند.
نکته قابل تامل اینجاست که باشگاه پرسپولیس به وکیل مهدی طارمی اعلام کرده یا قرارداد را دو ساله و بدون قید و شرط امضا کند و در پرسپولیس بماند و یا در نیم فصل مقدمات فروش او به یک باشگاه دیگر فراهم شود.
منابع آگاه خبری به خبرنگار میزان اطلاع دادند که طارمی در شرایط کنونی هیچ پیشنهاد رسمی و مکتوب از باشگاه‌های خارجی ندارد و با توجه به فاصله چند ماهه باقی مانده تا جام جهانی، در شرایط کنونی نمی‌خواهد ریسک انتقال به یک تیم خارجی دیگر که احتمال نیمکت نشین شدن هم در آن وجود دارد بپذیرد. به همین دلیل طارمی تا آخر فصل و پایان قرارداد در پرسپولیس می‌ماند و یک قهرمانی احتمالی دیگر با این تیم هم به دست خواهد آورد. سپس بعد از جام جهانی برای ادامه فوتبال خود تصمیم نهایی را خواهد گرفت.
باشگاه پرسپولیس در حاشیه جلسه اخیر هیچ پیشنهادی مبنی بر تمدید قرارداد یک ساله هم به مهاجم خبرساز خود نداده و واقعیت اینجاست که طارمی پیشنهاد تمدید قرارداد بدون قید و شرط دو ساله را فقط رد کرده است. در واقع باشگاه تنها دو راه پیش روی طارمی قرار داده که یا دو ساله بدون شرط تمدید کند یا در نیم فصل به یک تیم دیگر ملحق شود. به همین دلیل نمایندگان طارمی هم اعلام می‌کنند اگر باشگاه از فروش طارمی به دنبال درآمدزایی در شرایط کنونی است از آنجایی که او تحت هیچ شرایطی حاضر به تمدید قرارداد دو ساله بدون شرط نیست، اگر پیشنهاد خوبی برای ترانسفر شدن وجود دارد حاضر هستند پای میز مذاکره بنشینند.
نکته قابل تامل اینجاست که با وضعیت کنونی باشگاه پرسپولیس می‌تواند قرارداد طارمی را یک ساله تمدید کند و شرط حق فسخ یک طرفه در صورت داشتن پیشنهاد خارجی را هم بپذیرد. در این صورت اگر فصل آینده هم برای طارمی پیشنهاد خوبی برسد، باز هم باشگاه می‌تواند از فروش او درآمدزایی داشته باشد.
در پایان بد نیست به این نکته اشاره کنیم که نحوه انتشار خبر رد پیشنهاد تمدید قرارداد باشگاه با دلخوری طارمی و اطرافیانش هم همراه شده است و باید دید در نهایت چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. آیا طرفین برای تمدید قرارداد یک ساله مشروط با هم به توافق نهایی خواهند رسید یا خیر.
 
میزان انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =