مهم‌ترین رویدادهای تاثیرگذار بر بازار مالی ایران و جهان

در صنعت سیمان طی 8 ماه ابتدایی سال شاهد صادرات 11.4 میلیون تن انواع محصول زنجیره هستیم که رشد 22 درصدی نسبت به سال قبل دارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، در این گزارش مهم‌ترین رویداد های تاثیرگذار اقتصادی ایران و جهان که بر بازار مالی متاثر هستند را می‌خوانید. برای کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر با ما همراه باشید. 1) برنی سندرز به همراه یک نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس طرحی را تدوین کرده اند که به موجب آن کاخ سفید از هرگونه بودجه نظامی برای حمله به ایران بدون موافقت کنگره منع خواهد شد. 2) رئیس کمیسیون امنیت مجلس ایران، می‌گوید واکنش ایران به آمریکا احساسی و هیجانی نخواهد بود. وی افزود ما هیچ‌وقت آغازکننده جنگ نبوده و هیچ علاقه‌ای به جنگی نیز نداریم. 3) وزیر خارجه ایران با وزاری خارجه و نمایندگان چین، روسیه، ترکیه، تاجیکستان، قطر، پارلمان اروپا، عمان و چند کشور دیگر به صورت حضوری یا تلفنی صحبت کرد. 4) آلمان گفته می خواهد مستقیما با ایران خیلی سریع وارد مذاکره شود قبل از آن که اتفاقی بیوفتد. 5) منابع خبری می گویند ایران حاضر نشده به عمان قولی بدهد که پاسخ نخواهد داد. 6) رهبر نظامی دولت خودخوانده در بنغازی، به ترکیه هشدار داده که اعزام نیروی نظامی به لیبی، باعث نابودی ارتش ترکیه خواهد شد. 7) شماری از فعالان سیاسی طی نامه هایی عنوان کرده اند که این اقدام ( به شهادت رساندن سردار) تحریک ایران برای ورود به جنگ است و باید هشیار عمل کنیم. آن ها می گویند همه منتظرند تا ایران پاسخ دهد که پشت ایران مخفی شوند! 8) مدیران فولاد مبارکه، چادرملو، ملی مس، بانک ملت و چندین شرکت دیگر در پیامی ضمن تسلیت بابت شهادت سردار سلیمانی، از حمایت همه جانبه خود از سهام شرکت های مجموعه خبر دادند. 9) از گروه مخابراتی ها، همراه اول تصمیم به تجدید ارزیابی گرفت. 10) وساخت تمام بدهی های بانکی خود به اقتصاد نوین را تسویه کرد.

بیشتر بخوانید:

11) شمش صادراتی ایران CFR اندونزی ۴۲۰ و ۴۲۵ پیشنهاد فروش انجام شده است. 12) بانک مرکزی ترکیه برای جلوگیری از ریزش بیشتر لیر بین یک تا ۱.۵ میلیارد دلار به بازار ارز این کشور تزریق کرد. 13) روز گذشته علی رغم آنکه بانک مرکزی در بازار ارز مداخله جدی نداشت اما دلار بالای 13700 تثبیت نشد. 14) جلسه پارلمان عراق برای تصمیم‌گیری درباره اخراج آمریکایی‌ها از عراق برگزار خواهد شد. 15) فاز اول توافق تجاری آمریکا و چین اواسط ژانویه امضا می شود. 16) در صنعت سیمان طی 8 ماه ابتدایی سال شاهد صادرات 11.4 میلیون تن انواع محصول زنجیره هستیم که رشد 22 درصدی نسبت به سال قبل دارد. 17) داده های مربوط به صادرات برزیل در ماه دسامبر است که نزدیک به 25.7 درصد سقوط کرده و به 24.67 میلیون تن رسیده است!مجموع صادرات 2019 نیز با افت 13 درصدی داشته و به 340.3 میلیون تن رسیده است. این مساله قیمت سنگ آهن را تقویت کرد. انتهای پیام/*

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =