يك كارشناس مسائل فرهنگي، صحبت‌هاي رهبري درباره افزايش جمعيت را راهبردي و استراتژيك دانست و گفت: بايد تمركزي بيشتري روي اين مسئله انجام شود تا زودتر تحقق يابد.

به گزارش آفتاب ری؛ نادر طالب‌زاده در گفت‌وگو با «جوان‌آنلاين» با انتقاد از اينكه متاسفانه فرمايش رهبر معظم انقلاب در خصوص افزايش جمعيت توسط متوليان امر پيگيري نمي شود،‌ اظهارداشت: مسئله  افزايش جمعيت موضوع مهمي است كه متاسفانه هنوز پيگيري جدي توسط مسئولان امر صورت نگرفته است و در واقع صحبت‌هاي رهبري در اين خصوص يك صحبت راهبردي و استراتژيك بود.
 وي تصريح كرد: من در يكي از برنامه ها اشاره كردم به سه ميليون افغاني كه در ايران سال هاست در ايران زندگي و كار مي كنند، ما از عهده مهاجرت اين‌ها بر نيامديم، به آنها شناسنامه و اجازه كار نداده ايم در صورتي كه امريكا ظرف 30 سال گذشته صد ميليون به جمعيتش از طريق مهاجرت اضافه كرد.
اين كارشناس مسائل فرهنگي افزود: امريكايي‌ها پس از آگاه شدن به اين موضوع كه براي داشتن قدرت بيشتر نياز به جمعيت بيشتري دارند از طريق مهاجرت جمعيت خود را  طي سال هاي گذشته افزايش دادند.
طالب زاده عنوان كرد: اگر از عهده چند ميليون مهاجر شيعه‌ي همسايه مان كه در زحمت در كشور خودشان زندگي مي كنند، دعوتشان كرده ايم به ايران و 35 سال است كه به آنها اجازه اقامت نمي دهيم، بر نمي‌آييم، چگونه مي توانيم درباره افزايش جمعيت فكر كنيم چرا كه يكي از راه‌هاي افزايش جمعيت مهاجرت است.
وي با بيان اينكه متاسفانه در خصوص اين موضوع اصلا فكري نشده است، ادامه داد: كساني هستند كه مي خواهند به ايران بيايند و هجرت كنند نظير همين مسئله حضور افغان ها در ايران كه هيچكس به آن فكر نمي كند و به نظر من بسيار مهم است.
اين كارشناس مسائل فرهنگي اضافه كرد: قوانيني كه امروز درباره مهاجرت در كشور وجود دارد به سال 1918 برمي گردد. اين زحمتي كه به اين بندگان خدا مي دهيم به دليل آن است كه قوانين كهنه‌اي داريم كه هيچكس هم به آن توجهي نمي كند.
طالب زاده تصريح كرد: در مورد بقيه مسائل نيز مانند سن ازدواج، كار جوانان و غيره نيز بايد كارهاي تربيتي، فرهنگي و رسانه اي گسترده اي انجام شود و نياز به تمركز بيشتري درباره اين مسئله وجود دارد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =