موافقت طرف عراقی با صدور ویزا تا روز ۲۸ صفر

عبدالرضا رحمانی فضلی و محمد سالم الغبان ضمن تاکید بر همکاری بیشتر جهت تسریع در صدور ویزا برای زائران اربعین، خواستار اهتمام بر ورود همه زائران با مدارک قانونی به عراق شدند.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق تلفنی گفت و گو کرده و آخرین اقدامات مربوط به حضور سفر زائران ایران برای مراسم اربعین حسینی مورد بررسی قرار گرفت.

وزیر کشور در این گفت و گو ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات دولت عراق به دلیل همکاری ها و اقدامات انجام شده برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اربعین داشته اند تقدیر و اعلام کرد که ایران آمادگی لازم را برای انجام کمک های لازم به دولت عراق دارد.

رحمانی فضلی همچنین از دولت عراق جهت تعهدی که برای تامین امنیت کامل زائرین ایرانی داشته اند تقدیر و تصریح کرد که در صورت نیاز جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در این خصوص همکاری های لازم را انجام دهد. وزیر کشور تلاش های کارکنان سفارت و نمایندگی های عراق در ایران را برای صدور وزیر یادآور شد و درخواست که صدور ویزا با سرعت بیشتری صورت بگیرد.

وزیر کشور عراق نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تاکید بر اهمیت تسریع صدور روادید برای زائران، اعلام کرد که به نمایندگی های عراق در تهران دستور داده شده که دفاتر را تعطیل نکنند و این مساله نیز مجددا در دستور پیگیری قرار خواهد گرفت. الغبان از همکاری دولت ایران برای اعزام منظم زائرین ایرانی به عتبات عالیات تقدیر نمود. در ادامه این گفت و گو وزرای کشور ایران و عراق بر اهتمام بیشتر در راستای اعزام قانونی زوار و جلوگیری از تردد افراد فاقد مدارک قانونی از جمله گذرنامه و ویزا از مرزهای دو کشور تاکید کردند.

به گزارش فارس؛ محور دیگر این گفت وگوی تلفنی بحث ضرورت همکاری و مساعدت بیش از پیش مرزبانان عراقی در فرایند تردد زائرین ایرانی بود که وزیر عراقی در این زمینه قول های مساعدی را به رحمانی فضلی داد.

در این گفت و گو همچنین تاکید شد که با توجه به حجم درخواست ها و به منظور فراهم نمودن زمینه سفر تدریجی زائرین ایرانی به عتبات عالیات، صدور ویزا تا روزهای منتهی به ٢٨ صفر ادامه یابد که مورد موافقت طرف عراقی قرار گرفت.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =