دختر شهید:پدرم در زندگی اهداف بزرگ و فرا ملی داشتند و هدف ایشان ابلاغ تشیع در جهان بود و به همین دلیل است که هر جوان مرد و آزاد مردی در اقصی نقاط جهان، اسم ایشان را می شنوند و تاثیر می گیرند.

به گزارش سرویس اجتماعی رویداد؛ سال گذشته در چنین روزی بود که خبر شهادت حسن تهرانی مقدم به همراه جمعی از پرسنل پادگان امیر المومنین در شهرستان ملارد به گوش خانواده این بزرگوار و دیگر عزیزان رسید.خبر تکان دهنده مردی که هنوز هم رژیم اشغالگر قدس با نامش میلرزد.

وی از فرماندهان دوران جنگ عراق و ایران و فرمانده جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در ابتدای شکل گیری سپاه به عضویت سپاه در آمد و بنیانگذاری مجموعه های ادوات، توپخانه و موشکی سپاه را برعهده داشت و به عنوان یک قدرت بازدارنده برای نظام نقش کلیدی و اساسی داشت.

بعد از آن سرلشگر پاسدار شهید تهرانی مقدم وارد تحقیقات و توسعه فعالیت های مرتبط با ارتقای قدرت بازدارندگی نظام شد و در سازمان جهاد سپاه به عنوان مسئول سازمان جهاد فرماندهی کل سپاه مشغول شد که تا روز آخر عمر هم به عنوان مسئول این سازمان در ایجاد یک توان علمی و دانشی پایه و زیر بنایی مشغول کارهای علمی و تحقیقاتی بود.

دختر شهید تهرانی مقدم از خاطرات خود با پدرش می گوید: با وجود اینکه پدرم مدرک دکترا نداشتند، ولی مقام معظم رهبری با القابی به جا ایشان را توصیف کرده اند.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب ایشان را با صفت سردار عالیقدر، دانشمند برجسته و پاسداری بی ادعا نام بردند، گفت: هر کدام از این صفات،برای ما حامل پیامی است و این پیام کسب علم و دانش و فناوری توام با زهد و تقوا و توکل است و این عوامل با هم عامل سازندگی است.

فرزند شهید تهرانی مقدم تاکید کرد: زمانی که پدرم نیاز کشور را در سوخت موشک دیدند، با وجود تحریم های موجود به آزمایشگاه رفتند و مبتکر سوخت جامد موشک شدند.

وی اظهار داشت: دوستان پدرم می گویند حتی برای انجام آزمایش ها به سوله ای که از شدت مواد شیمایی نمی شد از آنجا عبور کرد، می رفت تا الان ما با سوخت جامد موشک کشور را سرافراز کنیم.

دختر شهید تهرانی مقدم از نصیحت های پدر به جوانان می گوید: چیزی که همیشه پدرم به جوانان می گفتند این بود که شما هیچ چیز از جوان هایی که در دانشگاه های معروف آمریکا درس می خوانند کم ندارید، بلکه شما چیزی دارید که آنها ندارند و آن محبت اهل بیت است و نتیجه این عشق و محبت این است که اگر شما با 20 بار آزمایش به نتیجه برسید، آنها چون این محبت اهل بیت شامل حالشان نمی شود، با 100 بار آزمایش به همان نتیجه می رسند.

وی با بیان اینکه ایشان در تمام طول زندگی برای خودشان اهدافی را تعریف می کردند و برای رسیدن به آن اهداف تلاش می کردند گفت: پدرم در زندگی اهداف بزرگ و فرا ملی داشتند و هدف ایشان ابلاغ تشیع در جهان بود و به همین دلیل است که هر جوان مرد و آزاد مردی در اقسا نقاط جهان، اسم ایشان را می شنوند و تاثیر می گیرند.

فرزند شهید تهرانی مقدم گفت با وجود اینکه پدرم فرزند کوچک خانواده بود، اما نقطه عطف خانواده بود،زمانی که پدر در خانه بود، شور و نشاطی بر پا بود که همه اعضای خانواده شاد بودند. در واقع می توان گفت: هر زمان که ایشان خانه بودند ما درگردش و تفریح بودیم. حتی روز قبل از شهادت هم ما را برای تفریح به بیرون از تهران برده بودند و آن آخرین تفریح ما بود.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =