میزبانی بهارستانی ها از کوهنوردان استان تهران

تمامی هیئات کوهنوردی شهرستان های استان تهران جهت هم اندیشی برای بهبود وضعیت این رشته در سطح استان در اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان حضور یافتند.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کوهنوردی ورزشی است که ریشه آن به ۵۳۰۰ سال پیش بر می گردد که بقایای مرد یخی که به ارتفاع ۳۰۰۰  متر در کوه‌ های آلپ بالا رفته بود پیدا شد که نشان دهنده این حقیت است.

کوهنوردی یا کوهپمایی از ورزش هایی است که علارغم تمام مضیعت هایی که برای ورزشکار دارد در ایران به ویژه استان تهران نسبتا ورزش کم طرفداری است و برای بهبود این وضعیت باید تصمیم های مهمی گرفته شود.

کوهنوردی در استان تهران بیشتر به عنوان یک تفریح به آن نگاه می شود نه بعنوان یک ورزش حرفه ای و این کار تمام هیئات کوهنوردی استان را سخت می کند و نیاز به همت مضاعف این مسئولین دارد.

در همین راستا جلسه هم اندیشی و پیشبرد اهداف اداره ورزش جوانان استان تهران در حوزه ورزش کوهنوردی به میزبانی اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان برگزار شد که در این مراسم روسای هیات های کوهنوردی شهرستان های استان تهران به همراه بعضی از اعضاء خود حضور داشتند.

این جلسه در سالن جلسات اداره ورزش و جوانا شهرستان بهارستان با حضور مرتضی رمضانی رئیس هیات کوهنوردی استان تهران و محسن حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان بهارستان در حالی تشکیل شد که حسینی ضمن تسلیت بابت شهادت عالم بزرگ شیعه عربستانی به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تمام مسلمانان جهان، گفت: اهمیت بالای رشته کوهنوردی و نقش مهم آن در سلامت جامعه غیر قابل انکار است و مطمئنا  این جلسه می تواند در راستای پیشرفت ورزش کوهنوردی در سطح استان نقش مهمی داشته باشد.

وی همچنین به حضور مرتضی ستاری ورزشکار کوهنوردی بهارستان اشاره داشت و افزود: حضور این ورزشکار بهارستانی به عنوان رئیس کوهنوردی شهرستان بهارستان باعث تحریک و فعالیت مضاعف همشهریان در این رشته شده است و خوشبختانه ما در این رشته موفقیت های بسیاری در چند ماه اخیر کسب کرده ایم.

در ادامه جلسه هم اندیشی مسئولین و رئیس هیات کوهنوردی استان نقطه نظرات خود را به اشتراک گزاشتند تا بتوانند نتیجه خوبی از این جلسه بگیرند و در پاین از میزبانی بهارستانی ها تشکر کردند. انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =