به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از پایگاه 598، رییس سازمان انرژی اتمی کشور با حضور در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بر این مساله تاکید کرد که ایران می‌توانست در مذاکرات مدیریت بهتری کند و دست بالاتری داشته باشد.

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: آقای صالحی در جلسه امروز کمیسیون مطرح کردند که نباید از این مذاکرات ذوق‌زده شویم و نه البته این مذاکرات نقطه‌ای برای ناامیدی است، بلکه راه بلندی در پیش داریم که باید مسیرمان را پیگیری کنیم.

او ادامه داد: آقای صالحی تاکید کرد که تعاملاتی با 1+5 انجام شده بود و از یک سال و نیم قبل موضوع مذاکرات را در رسانه‌ها بیان می‌کردند لذا از همان وقت کارهای فراوانی انجام شده بود یعنی شرایط داخلی و شرایط بین‌المللی فراهم شد و بعد این اتفاق افتاد.

سلیمی عنوان کرد: البته ایشان گفتند که ما می‌توانستیم در این مذاکرات بهتر عمل کنیم و دست بالاتری داشته باشیم، نظام از نظر قدرت‌نمایی در اوج است، کلید نهایی منطقه در دست ماست البته خطوط قرمزی هم روشن شده و اگر غربی‌ها در این شش ماه از تعهداتشان تخطی کنند قطعا مسیر ما قابل بازگشت است و به دلیل مقاومت 10 ساله و پیشرفت‌هایی که داشتیم، غرب ناچار به مذاکره شده، والّا اگر چند سال قبل بود، ما به هیچ وجه چیزی نداشتیم که غرب ناچار شود وارد مذاکره با ما بشود.

این نماینده مجلس اضافه کرد: طبق گفته صالحی، ما در بحث تحقیق و توسعه کارهایمان را انجام می‌دهیم و هیچ محدودیتی نخواهیم داشت، در بحث تحقیقات نیز صحبت‌هایی شد و ایشان گفتند که ان‌شاءالله باید برای تولید 4 هزار مگابایت برق در کوتاه‌مدت برنامه‌ریزی کنیم.

به گزارش ایسنا،‌ همچنین عبدالواحد فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا، ریس سازمان انرژی اتمی در جلسه امروزکمسیون آموزش در مورد دغدغه‌های مربوط به پژوهش‌های هسته‌یی درکشور بعد از توافق‌نامه ژنو توضیحاتی ارایه کرد.

وی گفت:‌ در این جلسه دکتر صالحی در مورد دغدغه‌های مربوط به پژوهش‌های هسته‌یی در کشور بعد از توافق‌نامه ژنو توضیحاتی دادند که در مجموع خوب و قابل استفاده برای اعضای کمیسیون بود.

نماینده مردم نور و محمود آباد افزود: درباره‌ی طرح ارتقاء بهره‌وری در نظام آموزش و پرورش کشور در این جلسه نیز صحبت‌هایی شد اما رای گیری به جلسه بعد گذاشته شد.

وی همچنین از درخواست کمیسیون آموزش برای توضیح وزارت علوم در مورد سهم 70 درصدی مصاحبه در آزمون دکترا و حذف دانشگاه فرهنگیان از دفترچه کنکورخبر داد.

فیاضی افزود: کمیسیون آموزش مجلس از وزارت علوم خواست در مورد سهم 70 درصدی مصاحبه در آزمون دکتر و حذف دانشگاه فرهنگیان از دفترچه آزمون سراسری سال 93 توضیح دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش توضیح داد: حد نصاب 50 درصد سهم مصاحبه و 50 درصد سهم آزمون برای جذب دوره‌ی دکتری در نظر گرفته شده بود که وزارت علوم سهم مصاحبه را به 70 درصد افزایش داد، البته انتقاداتی نیز به این طرح وارد بود و قرار شد کمیسیون آموزش این مساله را پیگیری و از وزارت علوم پاسخ دریافت کند.

عبدالوحید فیاضی اضافه کرد: همچنین در دفترچه آزمون سراسری سال 93 دانشگاه فرهنگیان اعلام پذیرش دانشجو نکردیم که این نگرانی ما نیز به مسئولین ذیربط ارجاع داده شد.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =