مرکز سفیر فیلم در خصوص مستند "من روحانی نیستم" که ظاهرا بخش مربوط به ماجرای مک فارلین مورد اشکال یا شبهه محتوایی واقع شده است؛ خواستار توضیح این بخش از که یکی از منابع آن خاطرات آقای رفسنجانی است شده اند.

 به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری؛ مرکز سفیر فیلم در خصوص مستند "من روحانی نیستم" که ظاهرا بخش مربوط به ماجرای مک فارلین مورد اشکال یا شبهه محتوایی واقع شده است؛ خواستار توضیح این بخش از که یکی از منابع آن خاطرات آقای رفسنجانی است شده اند.

متن نامه به این شرح است:

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی

رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام

 با سلام و تحیت

احتراما همان طور که مستحضرید حدود چهار ماه از انتشار مستند «من روحانی هستم» که مشابه سایر ویدئوهای حمایتی از دولت و جناب آقای رئیس جمهور، توسط یک گروه دانشجویی فعال در شبکه ­های اجتماعی ساخته شده است، می­گذرد. متأسفانه این اثر فرهنگی، در چند روز گذشته به صورت غیرمنتظره و در واکنشی غیرفرهنگی، در قالب اقدامی هماهنگ و طراحی شده، مورد هجمه قرار گرفت؛ به گونه­ ای که فضای آرام چهار ماهه اخیر را به شرایطی ملتهب و پرتنش در عرصه رسانه ­ای و سیاسی کشور تغییر داد و در برهه حساس کنونی، ذهن مردم و مسئولان را از مسائل اصلی کشور به حواشی غیرضروری منحرف نمود.

پس از اشاره ­های غیررسمی و حملات کلی چند رسانه منسوب به جریان اصلاح ­طلب و برخی از مسئولین دولتی، موضع ­گیری علنی امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، نشان داد که ظاهرا بخش مربوط به ماجرای مک فارلین مورد اشکال یا شبهه محتوایی واقع شده است.

لذا با توجه به این که یکی از منابع اصلی و مهم این مستند، از جمله روایت مربوط به ماجرای مک­فارلین، خاطرات منتشر شده جنابعالی است، خواهشمند است با عنایت به اشراف حضرتعالی به جزئیات این اتفاق، در رابطه با نظر جناب آقای دکتر لاریجانی که در تضاد با خاطرات مکتوب سال 1365 شما در کتاب «اوج دفاع» به نظر می­ رسد، اظهار نظر فرمائید.

با توجه به عرضه و اکران دانشگاهی این مستند از سوی سفیرفیلم، این مجموعه آماده است که پس از شفاف شدن مسائل مربوط به این ماجرای تاریخی، نسبت به اطلاع رسانی گسترده این موضوع اقدام نماید.

قبلا از عنایت جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارد.

 مرکز سفیرفیلم

 

 

            

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =