به گزارش خبرگزاری فارس از خمینی‌شهر مجید عاملیان شامگاه شنبه در مراسم افتتاح کانون امام خمینی (ره) در شهرستان خمینی شهر اصفهان اظهار کرد: امروز آموزش و پرورش استان اصفهان با مشکلات خاص مالی رو برست چراکه ماه‌هاست به فرهنگیان استان سرانه‌ای تعلق نگرفته است.

وی افزود: آنچه که فرهنگیان باید به آن توجه باید داشته باشند زنده نگه داشتن فضای امید در بین دانش‌آموزان است و نباید اجازه دهیم دفاتر مدارس به تریبون یاس و ناامیدی تبدیل شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات برای نعمت است چراکه این  تنگناها هستند که در بیشتر مواقع عاملی برای رشد انسان می‌شوند.

عاملیان با اشاره به اینکه آموزش پرورش استان و کشور در اجرای سند تحول بنیادین و طرح 6،3،3 تابستان بسیار پرکاری را پشت سر گذاشت، گفت: استان اصفهان در بخش اجرای سند تحول بنیادین از ویژگی خاصی برخوردار بود و همه مدیران و فرهنگیان استان برای موفقیت این طرح تلاش کردند.

وی با بیان اینکه در ارزیابی وزارت آموزش و پرورش، استان اصفهان در اجرای این طرح ممتاز و موفق تشخیص داده شد، گفت: از نظر وزارت آموزش و پرورش کشور موفقیت استان اصفهان در طرح 6،3،3 بسیار اهمیت دارد و نشانه موفقیت این طرح در کشور است.

مدیرکل آموزش استان اصفهان با اشاره به اینکه امسال در اجرای سند تحول بنیادین استان اصفهان بیش از 2 هزار و  200 کلاس به مجموع کلاس‌های استان اصفهان اضافه شد، تصریح کرد: علاوه بر ساخت، بازسازی و آماده‌سازی این تعداد کلاس تجهیز آنها با وجود کمبود بودجه کار بسیار دشواری بود.

وی با بیان اینکه موضوع یک‌نوبته شدن مدارس پیگیری شده است، تصریح کرد: طی دو سال گذشته مدارس دو نوبته اصفهان از 48 درصد به چهار و نیم درصد کاهش یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =