نباید از ظرفیت امنیتی خلیج همیشه فارس غافل شد

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت های امنیتی و توسعه ای و عمرانی خلیج همیشه فارس نهایت بهره و استفاده را ببریم و نباید از این ظرفیت مهم غافل شویم.

به گزارش سرویس سیاسی تهران نیوز، منصور حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت مرز های دریایی کشور گفت: خلیج فارس از جمله مرز های آبی استراتژیک ایران به شمار می رود و حجم بالایی از کشتی های خارجی برای تجارت باید از آب های نیلگون خلیج فارس عبور کنند دریایی که مرزبان قدر آن ایران اسلامی است.

وی افزود: باید نام جاودانه خلیج فارس را همیشه زنده نگه داریم زیرا این خلیج همیشه فارس است و اعراب با توهم زدگی از خلیج همیشه فارس به عنوان خلیج عرب یاد می کنند و تصوری واهی دارند.

حقیقت پور با تاکید بر اینکه خلیج همیشه فارس نعمتی بزرگ برای ایران اسلامی با برخورداری از ساختاری استراتژیک است، تصریح کرد: ایران اسلامی توطئه های بی شماری را از سوی دشمن در خلیج همیشه فارس به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس دیده است.

نائب رئیبس کمیسیون امنیت ملی و سیاستهای خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید از ظرفیت های امنیتی و توسعه ای و عمرانی خلیج همیشه فارس نهایت بهره و استفاده را ببریم.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =