وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی که تحت سرپرستی «بنیامین نتانیاهو» فعالیت می‌کند، پیامی را به سفرای خود در کشورهای غربی ارسال کرده و از مقامات این کشورها خواسته است اجازه دهند ارتش ثبات را به مصر بازگرداند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از روزنامه صهیونیستی «معاریو»، «بنیامین نتانیاهو» با ارسال پیامی به کشورهای غربی از آن‌ها خواسته است در کار ارتش مصر دخالت نکرده و اجازه دهند نظامیان در مصر به کار خود ادامه دهند.

نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی که در حال حاضر سمت وزارت خارجه را نیز شخصا بر عهده دارد، در این پیام از مقامات غربی خواسته است که اجازه دهند ارتش تا بازگشت آرامش به مصر، به کار خود ادامه دهد. به ادعای نتانیاهو، این کار از تبدیل مصر به سوریه‌ای دیگر، جلوگیری می‌کند.

بنا بر این گزارش، «یاکوف آمیدرور» مشاور امنیتی نتانیاهو به زودی برای رایزنی در مورد تحولات مصر راهی واشنگتن می‌شود.

ارتش مصر دو هفته قبل در حمله به تحصن‌کنندگان حامی «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکنارشده این کشور، ده‌ها نفر را بازداشت کرد. در جریان این حمله و ناآرامی‌های بعد از آن، قریب به 1000 نفر از حامیان مرسی کشته شدند.

آنطور که «معاریو» گزارش داده، وزارت خارجه اسرائیل اوایل هفته قبل پیام محرمانه‌ای را در مورد اوضاع مصر برای سفرای ارشد خود در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی ارسال کرده است.

در این پیام از اسرائیل به عنوان همسایه‌ای که مستقیما تحت تاثیر تحولات مصر است، یاد شده است. وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی همچنین گفته است که اکنون زمان متهم کردن ارتش یا اخوان‌المسلمین نیست، بلکه باید به ارتش اجازه داد تا ثبات را به کشور بازگرداند.

این اولین بار بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست‌جمهوری مصر است که موضع اسرائیل در قبال تحولات مصر، علنی می‌شود. نتانیاهو هفته گذشته از وزرای خود خواسته بود که از اظهارنظر در مورد اوضاع مصر خودداری کنند.

منبع : فارس

انتهای پیام -ش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =