در پی حمله نیروهای گارد شاهنشاهی به بیمارستان ها برای دستگیری زخمی های واقعه روز 16 آذر 1332 مادرم "هاجر قربانی" که برای زایمان فرزندچهارمش در بیمارستان بستری بود؛ بر اثر حمله وحشیانه نیروهای رژیم در سن 23 سالگی به درجه رفیع شهادت رسید.

سیده زهرا میربابایی در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ اظهار داشت: روز 16 آذر 1332 مادرم "هاجر قربانی" برای زایمان فرزند چهارم در بیمارستان بستری بود. من 7 سال بیشتر نداشتم و فرزند اول خانواده بودم، پس از درگیری مردم و دانشجویان با نیروهای شاهنشاهی خیابان ها شلوغ می شود و او را در سن 23 سالگی به شهادت می رسانند. و علت آن هم این بودکه آیت الله کاشانی خواستار برکناری قوام السلطنه از قدرت بود، ایشان فرمودند که اگر ظرف 24 یا 48 ساعت اگر قوام برکنار نشود من خود کفن می پوشم و به خیابان می آیم. حزب الله هم که دنبال رو ایشان بود.

 وی در ادامه گفت: کمتر از 24 یا 48 ساعت قوام را برکنار کردند و آقای مصدق نخست وزیر شد. بعد از آن فرصت طلبان و ایادی شاه به بیمارستان هاحمله کردند و. با بی رحمی و مست لایعقل سرم ها را از دست بیماران کشیدند، آن زمان تلفن و امکانات هم نبود، خبر دادن به خانواده ام که بیایید؛ خانمتان شهید شدند. بعد ها که تاریخ را مطالعه کردم و از بزرگتر های فامیل پرسیدم؛ گفتند: چون اهل اسلام و قرآن بود خدا او را پذیرفت، این پذیرش یک تسلیم مقدس بود که از جانب خداوند محقق شد، به سادگی هم نیست چه بسا این خون ها بعدا باعث رسواییشان شود.

 میربابایی افزود: مسبب اصلی واقعه ی 16 آذر خیلی قابل مطرح شدن است. چون الآن می بینم آقای روحانی در تلویزیون صحبت می کند گذرا از اسم آیت الله کاشانی عبور می کند و جنبه ی مخالفش را اصلا اشاره نمی کند.

 وی ادامه داد: من خیلی غصه می خورم ولی می بینم اسلام و مسلمین مظلوم هستند، در جهان و خداوند هم یار و یاور مظلومین است. اما رسالت فردی، خداوند در قرآن کریم می فرماید: تک تک ما مسئولیم که انتقال بدهیم چیزهایی را که می دانیم و حقیقت آن را دریافتیم انتقال بدهیم به به نسل جوان ولی متاسفانه هنوز اساتید دانشگاه و . . . دلشان می خواهد فوری تیری به تخته بخورد و کراوات ها را بزنند و روسری ها را بردارند و برایشان سرمایه گذاری می کنند کلان کلان کلان تا جایی که آقای سید حسن نصرالله در لیست اول تروریست ها قرار می گیرد.

 میربابایی عنوان کرد: این است که خیلی پیچیده است و باید جوانب را در نظر بگیریم که این رسالتمان را بتوانیم انجام دهیم. گالیله وقتی به تفکر برحقش اعتراض کرد کلیسای آن زمان محکومش کردند و حتی میخواستند او را بکشند ولی به خاطر اینکه رسالتش نیمه تمام نماند و به افراد انتقال داده باشد و این در تاریخ بماند گفتند که بله شاید من اشتباه کردم. الحمدلله رسانه ها و تکنولوژی امروز خیلی به درد جوانان می خورد.بنده فقط با حزب الله ناب سرو کار دارم.

 وی گفت: کسی که بخواهد مماشات کند، چون می گویند جوان خیلی جانش را دوست دارد و پیرها خیلی مالشان را. این دو آفت را باید خیلی مراقب باشیم. وسوسه های شیطان برای جوان از آن راه و برای ما پیرها از این راه است. شما جوانان فقط این انگیزه در دنیا از آدم تا خاتم و آخرالزمان است؛ که فقط باید خدا را ببینید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =