پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري :چهارمین نشست سران قوا به میزبانی قوه قضاییه امروز به مدت ۳ ساعت برگزار شد.

 اولین نشست سران قوا به میزبانی رئیس قوه قضاییه در سال 91 امروز و در ساعت 13:35 دقیقه آغاز شد.

آملی لاریجانی ابتدا در ساعت 13:25 به استقبال برادرش علی لاریجانی رئیس قوه قضاییه رفت.

رئیس قوه قضاییه بار دیگر و تنها 15 دقیقه پس از استقبال از علی لاریجانی به استقبال محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان رفت.

حضور لاریجانی در جلسه هیئت رئیسه مجلس دلیل ترک زودهنگام نشست سران قوا بود

جلسه سران قوا تا ساعت 16:30 ادامه داشت اما علی لاریجانی رئیس قوه مقننه کمی زودتر از رئیس دو قوه دیگر و حدود ساعت 16:15 این جلسه را ترک کرد.

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار فارس، دلیل ترک زود هنگام رئیس مجلس شورای اسلامی، شرکت وی در جلسه هیئت رئیسه مجلس بود.

هیئت رئیسه مجلس طبق روال هر هفته، دوشنبه‌ها جلسه دارد که جلسه امروز به دلیل حضور رئیس قوه مقننه در جلسه سران قوا با تاخیر آغاز شد.

جلسه سران قوا به پایان رسید

20 دقیقه پس از خروج علی لاریجانی رئیس قوه مقننه از جلسه سران قوا محمود احمدی نژاد و صادق آملی لاریجانی نیز به جلسه 2 نفره خود پایان دادند.

احمدی نژاد: تلاش می‌کنیم نرخ سکه پایین بیاید

محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در پایان چهارمین جلسه نشست مشترک سران قوا به میزبانی ریاست قوه قضاییه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اینکه امروز در نشست سران قوا راجع‌ به چه مسائلی بحث و تبادل‌نظر شد؟ گفت: بحث‌های مختلفی از جمله مسائل داخلی و خارجی به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد.

وی افزود: در این جلسه تلاش شد تا در جهت رفع مشکلات مردم گام برداشته شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به این مطلب که در مورد مسائل داخلی و خارجی کشور میان سران قوا بحث و تبادل‌نظر شد، گفت: قرار شد موارد را بررسی کنیم تا دولت در جهت خدمت‌رسانی به جلو برود.

یکی از خبرنگاران درباره وعده رئیس جمهور مبنی بر کاهش نرخ سکه پرسید که احمدی‌نژاد ابتدا سکوت و سپس عنوان کرد: داریم تلاش می‌کنیم نرخ سکه کاهش پیدا کند.

یکی از خبرنگاران خطاب به احمدی‌نژاد گفت: معمولاً جلساتی که سران قوا در ریاست جمهوری گرد هم می‌آیند و میزبان دولت است خبری منتشر نمی‌شود. رئیس جمهور هم گفت: شما که هرچه می‌خواهید می‌پرسید؛ مسائل مهم‌تر از این را بپرسید.

یکی از خبرنگاران از رئیس جمهور در مورد میزبان بعدی سران قوا پرسید که احمدی‌نژاد گفت: میزبان کسی است که میز دستش است!

احمدی‌نژاد پیش از آنکه پاسخگوی سؤالات خبرنگاران باشد، خطاب به خبرنگاران گفت: شما از چه زمانی اینجا ایستاده‌اید؟ خبرنگاران گفتند از ساعت یک ظهر.

وی گفت: آیا نهار خورده‌اید، خبرنگاران گفتند آری.

احمدی‌نژاد سؤال سوم خود را اینگونه مطرح کرد که نهار چه میل کرده‌اید؟ خبرنگاران پاسخ دادند...

رئیس جمهور گفت: آیا از غذا راضی بودید؟

احمدی‌نژاد سپس گفت: پس حالا هم استراحت کنید و بگذارید ما هم برویم!

یکی از خبرنگاران خطاب به رئیس جمهور گفت: بهتر است شما به سؤالات ما پاسخ دهید. رئیس جمهور با مزاح گفت: همیشه شما سؤال می‌پرسید و من جواب می‌دهم. حالا بهتر است من سؤال بپرسم و شما جواب دهید!؟

یکی از خبرنگاران خطاب به رئیس جمهور گفت: شما در گفت‌وگوی ویژه خبری گفتید قرار نیست دولت تمام شود؛ منظورتان از این حرف چیست؟ احمدی‌نژاد پاسخ داد: باید بدانند دولت چیز تمام نشدنی نیست. کار یک دولت به پایان می‌رسد، مردم انتخاب دیگری می کنند و دولتی دیگر سر کار می‌آید اما در اصل دولت همیشه هست!

آملی لاریجانی: درباره نرخ ارز و مشکلات ناشی از آن صحبت کردیم

صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه پس از جلسه 3 ساعته سران قوا در جمع خبرنگاران حاضر شده و درباره مسائل مورد بحث در این جلسه گفت: مکرر گفته شده که این جلسات از نتایج خوب و مهمی برخوردار است.

وی گفت: مسائل داخلی و خارجی و مشکلات دستگاه‌های اجرایی در این جلسات در وقتی محدود اما به صورت مشخص مورد بحث قرار می‌گیرد و کمک می‌کند تا نظرات رؤسای قوا در مورد مسائل به هم نزدیک شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: مشخصاً جلسات سران قوا نسبت به جلسات عمومی که با تعداد بیشتری برگزار می‌شود اهمیت و کارایی بیشتری دارد زیرا نتیجه‌گیری در این جلسات راحت‌تر و منطقی‌تر است.

آملی لاریجانی با اشاره به این مطلب که در این جلسه درباره نرخ ارز و مسائل و مشکلات ناشی از آن میان سران قوا بحث و تبادل‌نظر شد، گفت: امیدواریم این مسئله سامان پیدا کند  و با راهکاری که رئیس جمهور در نظر می‌گیرد شاهد ساماندهی در این بخش باشیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: در جلسات سران قوا چیزی به عنوان مصوبه وجود ندارد که قرار باشد در آینده لازم‌الاجرا باشد اما قوا می‌توانند پاره‌ای از مشکلات ناشی از ناهماهنگی را در این جلسات به بحث بگذارد و اگر قرار است کاری را به صورت جمعی و هماهنگ با هم انجام دهند در این جا هماهنگی‌ها را انجام دهند.

آملی لاریجانی در پاسخ به این سؤال که برای کاهش نرخ ارز چه تصمیمی اتخاذ شده است، گفت: من نمی‌توانم بگویم چه تصمیمی گرفته شده است زیرا اجرای تصمیمات به عهده رئیس جمهور است و ایشان باید با دستگاه‌های مسئول هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

رئیس قوه قضاییه درباره اینکه آیا در این جلسه درباره پرونده‌های میان دولت و قوه قضاییه بحث و بررسی شد یا خیر؟ گفت: در مورد پرونده‌ها نه اما اگر در این جلسات هر کدام از قوا از دستگاه قضایی توقعی داشته باشند این توقعات شنیده شده و در راستای فراهم کردن آن تلاش صورت خواهد گرفت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =