مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: قبل از انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، به واشنگتن رفت و اوباما با نشان دادن تعدادی از مجروحان جنگ وی را نصیحت کرد و گفت: مردم ما توان و تحمل جنگ جدید را ندارند.

سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی در مراسم نخستین کنگره بزرگداشت شهدای منطقه 2 شهرداری تهران اظهار داشت: سخنان بنده در 3 کلمه، خون شهیدان، عبرت‌های دفاع مقدس و خاطره خلاصه می‌شود.

وی ادامه داد: ثمره خون 8 سال دفاع مقدس نه تنها باعث آزادی سرزمین‌های اسلامی و ایجاد عزت و سربلندی ملت ایران شده بلکه به اذن الهی موجب بیداری اسلامی در جهان شده است  و این دستاوردها از ثمره خون شهدا و مقاومت همسران، مادران و پدران شهیدان است.

سرلشکر رحیم صفوی با اشاره به اینکه از خون شهیدان است که ملت‌های اسلامی به جوش و خروش آمدند، گفت: بیش از 24 سال از پایان جنگ می‌گذرد و سیاستمداران و ظالمان جهانی باید از سرنوشت حامیان صدام و دیکتاتورهایی که اکنون سرنگون شده‌اند،عبرت بگیرند.

وی بیان داشت: صدام می‌خواست نظام اسلامی را ساقط کند ولی با مقاومت و شجاعت ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره) و نثار خون شهیدان سرنوشت صدام که مانند موشی مخفی شده بود به دار مجازات آویخته و کشور عراق به متجاوزان سپرده شد.

سرلشکر رحیم صفوی خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها از سال 65 به صورت نظامی از صدام حمایت کردند و هواپیمای مسافربری و پالایشگاه‌های ایران را مورد حمله نظامی قرار می‌داد.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطر نشان کرد: قبل از انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا نتانیاهو به واشنگتن رفت و اوباما دست وی را گرفت و به بیمارستانی در واشنگتن برد و تعداد زیادی از مجروحان جنگ عراق و افغانستان را به وی نشان داد و گفت: ثمره جنگ این است و مردم ما تحمل این را ندارند و در نهایت اوباما نتانیاهو را نصیحت کرد.

وی افزود: در سند راهبردی آمریکا در سال 2012 آمده است که آمریکا دیگر در جنگی مانند عراق و افغانستان نخواهد بود.

سرلشکر رحیم صفوی افزود: اگر برخی از شهدا امروز زنده شوند و در میان ما بیایند چه پاسخی برای آنها داریم؛ شهیدان فریبکاری و دروغگویی نداشتند و جانشان را فدای امام برحقشان کردند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =