"مرگ بر آمریکا " پاسخ به همه دشمنی‌ها و سلطه‌گری‌ها و اهانت‌های آمریکاست. شعاری که واژه واژه آن از هزاران لشکر کشی و سرخی گلوله صدها اسلحه کارساز تر است و این عکس‌العملی هوشمندانه، عزت‌مدار و برخاسته از سلطه‌ناپذیری ملت بزرگ ایران در برابر طاغوت زمان است.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري ، آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ کشورمان است. بعد از واقعه 15 خرداد سال 1342 در مدرسه فیضیه قم، 4 آبان 1343 امام (ره) در منزلشان و در زادروز بانو فاطمه زهرا(س) سخنان شدید لحنی علیه کاپیتولاسیون ایراد فرمودند. این سخنرانی موجب شد که ایشان توسط ساواک دستگیر و در 13 آبان 1343 به ترکیه تبعید شوند.دستگیری ایشان در نیمه شب زمانی رخ داد که مشغول نیایش شبانه بودند.یک عکس تاریخی از امام (ره)در ترکیه با یک دوربین معمولی گرفته شده است. چون سرد بوده امام (ره) پالتو پوشیده اند و در کنار مامورین تبعید شان مصمم ایستاده اند. کشتار دانش آموزان در 13 آبان 1357 و نیز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در 13 آبان 1358 دو رویداد مهم دیگر این روز تاریخی و سرنوشت ساز تاریخ انقلاب اسلامی است. 13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، مادامی که اذهان مردم استکبار ستیز کشور ما خاطرات تلخ ستمگری ها و ظلم های دولتمردان آمریکایی را در قالب های مختلفی چون، کودتا، جنگ افروزی، کشتار جوانان کشور، رهبران انقلابی و دانشمندان علمی، جاسوسی و تحریم های سخت اقتصادی؛ به یاد دارد، با شکوه تر از هر سال و با غریو " الله اکبر " و " مرگ بر آمریکا " گرامی داشته می شود.

خبرنگار طنین یاس بین مردم رفته است تا از زبان مردم بشنود و بنویسید که " مرگ بر آمریکا " را با چه هدفی و تا چه زمانی، فریاد خواهند زد.

مرگ بر آمریکا می گوییم تا زمانی که تفکر آمریکایی وجود دارد

مرتضی کنشلو دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری معتقد است: «بر اساس کلام قرآن کریم که می فرماید :ظلم نکنید و تابع ظلم نباشید،باید مقابل ظلم ایستاد. » می گوید: آمریکا نماد استکبار و سردمدار ظلم در جهان است؛ کشوری که دولتمردانش حتی به شهروندان خود رحم نمی کند و با هم پیمانانش هم دشمنی می کند! آیا، چنین سیاست کثیفی شایستگی " مرگ و نیستی " را ندارد؟

این دانشجوی بسیجی، با اشاره به اینکه آمریکا برای رسیدن به منافع خود دست به هر ظلم و ستمی می زند، می گوید: همراه کردن و انسجام بخشیدن سایر کشورهای استعمارگر اروپایی برای ضایع کردن حقوق سایر ملت ها و لشکر کشی به کشورهای ضعیف با هدف سوء استفاده از ثروت ملی آنها " شعار مرگ بر آمریکا " را از انحصار دولتمردان آمریکایی جدا کرده و به سایر کشورهایی که "آمریکایی" فکر و عمل می کنند، تعمیم می دهد.

تبیین سیاست های سلطه گرانه

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =