پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري : رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به تلاش‌های سازمان‌ها و نهادهای مرتبط امدادی در آذربایجان شرقی گفت: با این وجود در حال حاضر آسیب دیدگان شدیداً به نفت، گاز و برق احتیاج دارند.

محمود مظفر ، با اشاره به اینکه آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی در حال حاضر شدیداً به نفت، گاز و برق احتیاج دارند، اظهار داشت: هلال احمر در بین آسیب دیدگان والور و چراغ گرمازا توزیع کرده است ولی وزارت نفت باید در بین آسیب‌ دیدگان نفت توزیع کند.

وی با بیان اینکه هلال احمر تاکنون نیز در بین زلزله زدگان وسیله خوراک پزی توزیع کرده است، افزود: ولی آسیب دیدگان مجبورند برای تهیه کپسول گاز به شهرها مراجعه و مسیرهای طولانی را با زحمت بپیمایند و می‌طلبد تا شرکت گاز در بین مناطق زلزله زده به صورت سیار کپسول گاز توزیع کنند.

مظفر ادامه داد: یکی از مشکلات زلزله زدگان مبحث برق و روشنایی برای آنها است و با وجود آنکه تاکنون سیم کشی‌های برق برای آنها کشیده شده است ولی شرکت برق باید برای ایمنی بیشتر چادرها در جهت جلوگیری از آتش سوزی زیرساخت‌های برق را برای آنها فراهم کند.

وی بیان داشت: در چند روز اخیر با ابتکار هلال احمر آشپزخانه‌های سیار در مناطق زلزله زده مستقر شده‌اند و پس از خریداری گوسفندهای زلزله زدگان غذای گرم برای آنها تهیه و بین آنها توزیع می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در حال حاضر نیز سبدهای غذایی یک ماهه بین آسیب دیدگان به‌خصوص روستاهای صعب العبور توزیع شده است، گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما باید سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مانند نفت، برق و گاز امکانات بیشتری برای آسیب دیدگان مهیا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که وضعیت بازسازی‌ها در مناطق زلزله زده به چه صورت است، خاطرنشان کرد: با وجود برخی انتقادات در زمینه توزیع نفت و گاز ولی خوشبختانه بازسازی‌ها به سرعت در حال انجام است و در برخی مناطق فونداسیون کاری و حتی در برخی دیگر کار بازسازی به سقف نیز رسیده است البته این بازسازی‌ها در مناطق روستایی صعب‌العبور مسلما با کمی تاخیر در حال انجام است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =