خبرگزاری فارس: سردار نقدی از افتتاح صندوق حمایت از نشر آثار دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: هدف از تشکیل این صندوق ایجاد فرصتی بیشتر برای ارتقاء کمی و کیفی تولیدات حوزه دفاع مقدس است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به شیراز، سردار نقدی در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در استان فارس، از افتتاح صندوق حمایت از نشر دفاع مقدس خبر داد.

سردار نقدی در افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از افتتاح صندوق حمایت از نشر آثار دفاع مقدس خبر داد و اظهار داشت: هدف از تشکیل این صندوق ایجاد فرصتی بیشتر برای ارتقاء کمی و کیفی تولیدات حوزه دفاع مقدس است و از تمام دستگاه‌ها انتظار می‌رود که به این صندوق بپیوندند و این سرمایه را تقویت کنند تا إنشاءالله با راه‌اندازی این صندوق شاهد رونق هرچه بیشتر کتاب دفاع مقدس باشیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: دفاع مقدس گنجینه عظیمی است که ظرفیت سیراب‌کردن همه سلایق را دارد. اگر به دنبال نوشتن داستان جنگی هستید اگر به دنبال نشر عرفانی هستید اگر به دنبال انتشار کتب علمی هستید اگر قصه برای کودکان می‌خواهید بنویسید اگر عاشقانه‌ترین کتاب‌ها را می‌خواهید بنگارید از همه این زوایا می‌توان به دفاع مقدس نگاه کرد و درباره آن نوشت.

* برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی در سطح استان از کتب دفاع مقدس

سردار غیب‌پرور فرمانده سپاه فجر شیراز هم چنین در مراسم افتتاحیه ایراد سخنرانی کرد و از ضمن تشکر از کلیه عواملی که در طی این چند ماه برای برگزاری نمایشگاه تلاش کرده‌اند بیان داشت: بنا است در این نمایشگاه شش هزار عنوان کتاب دفاع مقدس عرضه شود که شاید در ظاهر عددی قابل توجه باشد اما در مقایسه با آن چه که در دفاع مقدس رخ داد بسیار ناچیز است. این نمایشگاه یکی از معروفاتی است که باید به آن توجه شود چرا که امر به معروف از واجبات است.

وی افزود: به یمن برگزاری سومین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در استان فارس قرار بر این است که با همکاری اداره ارشاد بعد از این به طور ماهانه یک کتاب را در سطح استان معرفی کرده و به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی‌ مسابقه‌ ای بر اساس کتاب معرفی شده برگزار کنیم.

*  گلایه رهبر انقلاب از تیراژ پایین کتب دفاع مقدس

رحیم مخدومی که درادامه برنامه به ایراد سخنرانی پرداخت از دیدار نویسندگان دفاع مقدس با رهبر انقلاب در سال 71 یاد کرد و گفت: با وجود این که آن سال‌ها بازار کتاب دفاع مقدس به این اندازه رونق نداشت اما رهبر انقلاب با نظر به آثار تولید شده در آن زمان گلایه داشتند که چرا کتاب‌ها را با تیراژ 100 هزار منتشر نمی‌کنید؟

رئیس مجمع ناشران دفاع مقدس با اشاره تعامل ضعیف متولیان فرهنگ با فعالان فرهنگی گفت: لازم است برای رصد دقیق و بررسی‌های لازم مسئولان با مولدین و عاملان تولید از نزدیک گفت‌وگو داشته باشند تا با مشکلات و موانع در پیش رو به طور جزئی و دقیق آشنا شوند.

*  افتخار به تخت‌جمشید از سر صدقه شهداست

همتی مدیر اداره کل ارشاد استان فارس ضمن سخنانی برگزاری این نمایشگاه را بستری برای انتقال فرهنگ مقاومت و ایثار اعلام کرد و گفت: اگر خاطرات شهدا به وسیله این نمایشگاه ها به نسل جدید منتقل شود این نسل چه افتخارها که نخواهد کرد. اگر در این روز تخت جمشید مایه افتخار است صدقه سر کسانی است که جاودانه تاریخ شدند و باید بگوییم که اگر شهیدان نبودند ایران نبود.

وی افزود: امروز مفتخریم در سنگر اداره کل ارشاد اسلامی به عنوان افتخار بسیجی بودن در گردان عاشورا درعرصه فرهنگ و هنر به گونه ای به کار ببریم که حاوی انتقال این پیام عزیزان باشد. به طوری که این ارزش‌ها را به جامعه معرفی کنیم که همه بدانند که در این دنیای پر فراز و نشیب بچه مسلمان‌های بسیجی در مقابل ناهمواری‌ها خواهند ایستاد و با تولیدات فکری و فرهنگی طوری ایستادگی خواهند کرد که در مقابل اهل بیت شرمنده نباشند کما اینکه در برابر همه دنیا سربلندیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =