نماز نماز جماعت ظهر عاشورای هیات های وارمین در میدان امام حسین(ع) این شهرستان به جماعت نماینده ولی فقیه در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آفتاب ری ، مردان و زنان عزادار و وارثان قیام ۱۵ خرداد ۴۲ ضمن عرض ارادت به ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت، یکباردیگر در این روز با عظمت بر شهادت مظلومان اباعبدالله(ع) و ۷۲ تن از یاران باوفایش گریستند.

بر  پایه این گزارش خیابان های شهرستان ورامین در شبانه روز گذشته مملو از عزاداران و سوگواران حسینی بود و مداحان و ذاکران اهل بیت با نوحه خوانی و ذکر مصائب کربلا و واقعه عاشورا، یکبار دیگر مظلومیت حسین و یارانش را فریاد کردند.

گفتنی است دسته های سینه زنی و زنجیر زنی از نقاط مختلف شهرستان ورامین از ساعت ۱۰ صبح با حضور پرشور خود در میدان امام حسین (ع) تا اذان ظهر و اقامه نماز ظهر عاشورا به صورت متمرکز به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

برپایی ایستگاههای صلواتی مردمی در مسیر عزاداران حسینی و همچنین توزیع نذورات به منظور پذیرایی از سوگوران چهره این منطقه را کربلایی کرده بود.

حضور محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین،حجج الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران و رضا غلامی رییس اداره تبلیغات اسلامی ورامین،رضا کارخانه شهردار و جمعی دیگر از مسئولین و روحانیون این منطقه رنگ و بویی خاص به مراسم داده بود.

از هر قشر در میان عزاداران دیده می شد و هیئات بر اساس هماهنگی شورای هیئات مذهبی،شورای فرهنگ عمومی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین پس از نزدیک شدن به میدان امام حسین(ع) بلندگوی خود را خاموش کرده و مداحان آنها از طریق تریبون مرکزی به عزاداری و نوحه خوانی می پرداختند.

پس از اذان ظهر نیز حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان در جمع عزاداران حضور یافته و نماز باشکوه ظهر عاشورا به امامت معظم له اقامه شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =