به گزارش خبرنگار آفتاب ری از  ورامین ، میدان امام حسین(ع) ورامین میعادگاه اقامه نماز ظهر عاشورا با حضور گسترده عزاداران و دلسوختگان اهل بیت عصمت و طهارت بود.

عزاداران در هیات های مختلف سطح شهر پس از عزاداری متمرکز در میدان امام حسین(ع) همزمان با اذان ظهر نماز ظهر را به امامت حضرت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین اقامه نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران در میان نمازگزاران ظهر عاشورا ورامین اظهار داشت:سلام بر محاسن خون آلود و سر بالای نیزه حسین بن علی(ع)،سلام بر علی اصغر(ع) شیرخواره،سلام بر بدنی که به خاک و خون آغشته شد و کفنش خاک های بیابان کربلا شد.

وی افزود: ظهر عاشورا است،مثل این ساعات و لحظات بود که سید الشهدا(ع) نماز را خواندند،در حالی که ابدان مطهر تعدادی از شهدا روی زمین بود و اوج حملات دشمن جریان داشت،امام(ع) با اقامه نماز ظهر عاشورا خود را برای شهادت آماده کردند.

این مسئول تصریح کرد:در بین احکام اسلام، نماز اهمیت خاصی دارد و به هیچ وجه ترک پذیر نیست و حتی اگر فوت شود، باید قضای آن بجا آورده شود،امام(ع) در اوج حملات دشمن نماز اول وقت را ترک نکردند.

وی ادامه داد :با توجه به اهمیت فوق العاده‌ نماز،‌ برای حالت‌های خوف و خطر، از جمله میدان جنگ که دشمن رو به رو است و حال هجوم دارد، دستور نماز خوف با ویژگی‌های خودش داده شده است؛ در میدان نبرد اگر اوضاع خیلی بحرانی بود و خواندن نماز خوف ممکن نبود، باز نماز ساقط نمی ‌شود و رزمندگان باید به حالت فردی رو به قبله تکبیرة ‌الاحرام بگویند و بقیه افعال و اذکار را به صورت اشاره و ایستاده یا در حال راه رفتن و به هر صورت ممکن دیگر بجا آورند.

حجت الاسلام محمودی اضافه کرد: حتی در نهایت درجه سختی که به هیچ وجه بجا آوردن اذکار و افعال نماز حتی با اشاره ممکن نباشد، باید به نیت نماز و به جای هر رکعت، یک تسبیح چهارگانه یعنی “سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله و الله اکبر” بگوید.

گفتنی است محسن منصوری فرماندار شهرستان ورامین،حجج الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران و رضا غلامی رییس اداره تبلیغات اسلامی ورامین،رضا کارخانه شهردار و جمعی دیگر از مسئولین و روحانیون شهرستان نیز در مراسم حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =