به گزارش خبرگزاری فارس از قم، همزمان با روز عید قربان و همگام با سایر شهرهای کشور، مردم شریف استان قم و زائرانی که از سراسر ایران امروز در قم حضور داشتند، نماز عید قربان در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران اقامه شد.

امروز و در هوای بارانی قم، مردم ولایتمدار این شهر و زائران کریمه اهل بیت (ع) از ساعت هفت صبح در بخش‌های مختلف حرم مطهر فاطمه معصومه (س) و صحن‌های مجاور حضور یافتند تا طبق برنامه زمان‌بندی شده ساعت هشت صبح نماز عید قربان را به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و امام جمعه قم برپا دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی در خطبه‌های نماز با تاکید بر رعایت تقوای الهی به ویژه در ایام عید خاطرنشان کرد: عید قربان در واقع روز تعبد محض و تجلی تسلیم در برابر فرمان الهی است و حضرت ابراهیم(ع) در این روز توانست از آزمونی سخت، سربلند و پیروز بیرون آید بنابراین ما نیز باید از خداوند بخواهیم که در امتحان‌های سخت پیروز شویم.

وی افزود: خدای متعادل اعتدال را می‌پسندد و بندگان را نیز به همین مسئله امر می‌کند اما مشاهده می‌شود که برخی در ایام سوگواری به شادی می‌پردازند و خود را از برنامه‌های سازنده عزاداری محروم می‌کنند و در مقابل نیز کسانی هستند که شیفته اشک و ماتم بوده و در تمام طول سال بهانه‌ای برای عزاداری پیدا می‌کنند و اگر مناسبتی نیز وجود نداشته باشد مسائلی را می‌سازند.

سعیدی در خطبه دوم نیز با اشاره به نامه‌نگاری‌های اخیر سران قوا گفت: امروز رهبری فرزانه و زمان‌شناس داریم که رهنمودهای او چراغ راه همه ماست به همین دلیل از مسئولان نظام می‌خواهیم حول محور ولایت اجتماع کرده و از هر سخن و عملی که به سود دشمن و ضرر مردم تمام می‌شود جداً پرهیز کنند.

نماز عید قربان در مسجد مقدس جمکران نیز با حضور خیل عظیم عاشقان و دلسوختگان مکتب ناب اهل بیت (ع) اقامه شد و زائران در کنار اقامه نماز امام زمان (عج)، نماز بندگی و اطاعت خداوند در روز قربان را نیز باشکوه هرچه تمام برپا داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =