شهردار منطقه 20 شهر تهران از برپایی نمایشگاه صنایع دستی در فضای تاریخی کاروانسرای شاه عباسی شهرری خبرداد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، منصور کتانباف به موقعیت تاریخی و مذهبی شهرری و حضور خیل عظیم شهروندان سراسر کشور همزمان با ایام نوروز در این منطقه اشاره کرد و گفت: به منظور معرفی و تقویت هرچه بیشتر هنرهای بومی شهرری، نمایشگاهی از صنایع دستی در محل کاروانسرای شاه عباسی این منطقه دایر می شود.

کتانباف افزود: علاقه مندان علاوه بر بازدید از فضای تاریخی کاروانسرای شاه عباسی که به تازگی مرمت شده و از نظر قدمت متعلق به دوره صفویه است، از محصولات هنری و بومی نمایشگاه نیز بهره مند می شوند.

وی احیاء آثار تاریخی و باستانی را از اولویت های مدیریت شهری منطقه 20 برشمرد و افزود: مرمت و ساماندهی کاروانسراهای موجود در شهرری نظیر دوقلو، شاه عباسی، قاجارو...از فعالیت های اخیر مدیریت شهری این منطقه بوده که با هدف تبدیل نقاط بی دفاع شهری به فرصت های گردشگری انجام شده است.

شهردار منطقه 20 تهران در ادامه خاطرنشان کرد: شهرری ظرفیت های سرمایه گذاری بالایی در زمینه توسعه گردشگری و خدمات رفاهی دارد و ایام نوروز فرصت مناسبی برای معرفی و آشنایی مسافران و زائران با این موقعیت هاست.

کاروانسرای شاه عباسی شهرری در خیابان حرم، ضلع شمال حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از 15 اسفند سال 92 تا 17 فروردین سال 93 میزبان نمایشگاه صنایع دستی است که 30 غرفه فرهنگی، آموزشی، صنایع دستی، کارآفرینی، سوغات شهرستان هاو...در آن پیش بینی شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =