به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از فارس ششمین روز از سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با اتفاقات و حواشی چون استقبال از فیلم رسوایی و حضور نمایندگان مجلس برای تماشای این فیلم، یک نشست خبری پر از خواسته، استقبال از فیلم مهرجویی از شب قبل از نمایش و... همراه بود.

* فیلم «رسوایی» و بلندگویی که دست از سر تماشاگران بر نمی‌داشت

فیلم سینمایی رسوایی اولین اکران روز ششم جشنواره فیلم فجر بود و بلندگوهای اطلاعات برای اطلاع رسانی ساعت تقدیر از عوامل، اکران و زمان برگزاری نشست پرسش و پاسخ این فیلم بسیار فعال‌تر از روزهای قبل عمل می‌کردند و از ساعت 9:30 به صورت مدام اعلام می‌شد که راس ساعت 10 اکران آغاز می‌شود و سرانجام با این همه تاکید فیلم با چند دقیقه تاخیر در حالی به نمایش درآمد که سالن، بالکن و پله‌ها و کف سالن پر از جمعیت بود.

* «رسوایی» نمایندگان مجلس را به برج میلاد کشاند

به گزارش فارس، در اکران فیلم رسوایی در برج میلاد عده‌ای مهمان خاص از مجلس شورای اسلامی بی سر و صدا به برج آمدند فیلم را دیدند و از در پارکنیگ باز هم بی سر و صدا خارج شدند، از میان این جمع می‌توان به حجت الاسلام آقا تهرانی، علی مطهری، بیژن نوباوه و... اشاره کرد.

* نامه‌نگاری الناز شاکردوست با ده‌نمکی

در بخشی از نشست خبری فیلم رسوایی که بیش از یک ساعت به طول انجامید، در غیاب الناز شاکردوست؛ بازیگر فیلم، نامه وی خطاب به ده‌نمکی قرائت شد، در این نامه از تاثیرگذاری نقش افسانه بر شخص شاکردوست و جامعه صحبت شده بود و در پایان گلایه از اصحاب رسانه دلیل عدم حضور شاکر دوست عنوان شده بود.

* نشست فیلم «خسته نباشید» نشستی برای تحقق خواسته‌ها

به گزارش فارس، نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «خسته نباشید» در حالی برگزار شد که اکثر افراد حاضر در جلسه از تماشای فیلم رضایت داشتند، اما این جلسه بیشتر از مطرح کردن سوالات و گرفتن به درخواست‌های مختلف عوامل از مسئولان گذشت، به طوری که محسن قرایی کارگردان از جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی خواست که نام افشین هاشمی را به تیتراژ فیلم بازگرداند و جلال فاطمی؛ بازیگر اصلی فیلم نیز داشتن تریبون را غنیمت شمرد و از وزارت ارشاد با گفتن این جمله که « بچه‌ها منتظرند لطفا فیلم بچگی‌ت رو فراموش نکن» من را از توقیف خارج کنید» درخواست خود را با صراحت مطرح کرد.

* شهیدی‌فر: من مبصر نیستم!

حضور پررنگ عکاسان رسانه‌های مختلف در ریف اول صندلی‌ها و ایستادن این دوستان رسانه‌ای در جلوی سن جزو خصوصیات جدانشدنی بسیاری از جلسات خبری این دوره از جشنواره فیلم فجر شده، البته شهیدی‌فر که اجرای جلسات را بر عهده دارد همیشه سعی می‌کند که بی‌نظمی را تعدیل کند اما شاید در جلسه پرسش و پاسخ فیلم خسته نباشید از این همه تلاش خسته شده بود چون خطاب به عکاسانی که مدام جلوی دید خبرنگاران را می‌گرفتند گفت: «باور کنید من مبصر نیستم! اما این چندمین بار است که تذکر می‌دهم».

* نور افشانی برج میلاد و سگی که دوست داشت به او توجه شود!

به گزارش فارس، ششمین روز از این دوره از جشنواره فیلم فجر در حالی سپری شد که اعلام کردند که راس ساعت 21:20  نور افشانی برج میلاد اتفاق می‌افتد و اصحاب رسانه و اهالی سینما که در این چند روز حساب کار حسابی دستشان آمده و خود را با ساعات تداخل سرو غذا و اکران فیلم‌ها هماهنگ کردند برای ایستادن در صف بلندبالای شام این ساعت را انتخاب کردند تا هم نور افشانی را تماشا کنند هم شام میل کنند، اما در این میان یک سگ سیاه که در اطراف رستوران محیطی برج میلاد روی یک دیوار بلند ایستاده بود از ابتدا تا انتهای نورافشانی پارس می‌کرد و بسیاری از افراد بیشتر از نور افشانی متوجه این سگ و علت پیدا کردن این همه سر و صدا بودند.

* تماشاگرانی مشتاق برای «چه خوب که برگشتی» مهرجویی

به گزارش فارس، خلاف روزهای قبل جشنواره فیلم فجر، مرکز همایش‌های برج میلاد بسیار زودتر از معمول خالی از جمعیت شد و خبرنگاران و عکاسان عنوان می‌کرند باید زودتر برویم چون فردا قرار است فیلم داریوش مهرجویی به نمایش درآید و اگر 9 صبح اینجا نباشیم ممکن است حتی ایستاده نیز نتوانیم فیلم را تماشا کنیم.

حال باید صبر کرد و دید آیا مهرجویی این بار نیز توقع مخاطبان را تامین می‌کند و آیا بالاخره این طلسم چندساله عدم حضور مهرجویی و عوامل فیلمش در جلسه خبری شکسته می‌شود یا خیر؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =