نهضت مصرف داخلی ایجاد شود/ در مقابل بیکاران و کارگران مسئول هستیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت هفته کارگر با اشاره به اینکه امام علی(ع) اجرای احکام اسلامی را یک اصل می‌دانستند، گفت: هم‌اکنون باید نهضت مصرف داخلی در کشور ایجاد شود.

به گزارش سرویس اقتصادی تهران نیوز، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در جمع نمازگزاران و کارگران اظهار داشت: تقارن روز کارگر با مراسم‌های معنوی از جمله ولادت حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) را به فال نیک می‌گیریم.

وی افزود: امیرالمؤمنین (ع) افتخار اسلام است، چرا که با دست‌های پینه‌ بسته برای جامعه و نه برای نفع شخصی تولید می‌کرد و افتخار می‌کنیم که الگوی ما کارگران مولایی است که چاه حفر و نخلستان آباد می‌کرد.

ربیعی با اشاره به حوادث یمن، عراق و فلسطین تأکید کرد: کارگران ایرانی خود را در کنار کارگران یمنی و عراقی و فلسطینی می‌دانند و با آنها همدلی می‌کنند.

وی افزود: امام علی (ع) پدر همه یتیمان بود و نشان داد که پدران نه تنها رسالت برای خانواده خود بلکه در جامعه هم برای همه افراد و محرومان مسئولیت دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امیرالمؤمنین (ع) اجرای احکام اسلامی را یک اصل می‌دانستند، گفت: این یک افتخار است که امام علی یک خویش‌فرما بود و با دست خود برای جامعه تولید می‌کرد.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه هم‌اکنون به مفاهیمی همچون نان حلال، برکت کار، ارزش عرق کارگر همتراز با خون شهید و ثواب کار خیر نیازمندیم، گفت: اگر جامعه‌ای خوشبخت می‌خواهیم باید نهضت مصرف کالای داخلی ایجاد کنیم.

وی گفت: باید از کیف، کفش و لباس ایرانی استفاده کنیم و از مصرف بیهوده کالای خارجی به سمت مصرف ساخت تولید دست خودمان روی بیاوریم.

ربعیی با اشاره به اینکه روز کارگر، روز کارفرمایان هم است، گفت: هر کس خشتی روی خشت دیگری بیفزاید از طرف ما حمایت می‌شود، چرا که براساس خیر جمعی و ثواب حرکت می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:‌ جمع‌آوری سرمایه‌های خود با گزینه تعاونی‌ها را یک سیاست راهبردی می‌دانیم و در این زمینه از سرمایه‌گذاران این بخش حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در مقابل بیکاران و کارگران مسئول هستیم، گفت: توجه به بنگاه‌ها، همدلی کارگر و کارفرما با توجه به تولید در دستور کار قرار دارد چرا که از این طریق جامعه‌ای با نشاط خواهیم داشت.

ربیعی با تأکید براینکه هم‌اکنون نیازمند کار زیاد و جدی هستیم، بیان داشت: نباید پول، پول بیاورد، بلکه باید با کار ثروت‌آفرینی کنیم.

به گزارش فارس؛ وی با اشاره به اقدامات وزارتخانه‌ متبوعش گفت: هم‌اکنون 8 میلیون و 500 هزار نفر از کارگران مشاغل را بیمه کرده‌ایم و اکنون همه ایرانیان اگر اراده کنند، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی دیگر از اقدامات وزارتخانه را حمایت غذایی از کارگران عنوان کرد و افزود: به دستور رئیس جمهور نیازمندان شناسایی و به 10 میلیون نفر از محرومان در نوبت‌های مختلف سبدغذایی اعطا شد.

ربیعی گفت: در حوزه تأمین اجتماعی ارائه خدمات بهتر و در حوزه آموزش فنی حرفه‌ای هم از شهر تا روستا محور اقدامات خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کارگران نمونه در جمع نمازگزاران حضور دارند، ادامه داد: این رابطه‌ای بین دین و کار با الهام از ارزش‌های تولید ایرانی موفقیت‌های جدیدی را به ارمغان خواهد داشت.

  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =