نکوداشت «علی کوهپایه حقی» مدرس نگارگری و تذهیب در شهرری برگزار می‌شود

نکوداشت «علی کوهپایه حقی» استاد و مدرس نگارگری و تذهیب، ۲۷ بهمن ماه جاری در شهرستان ی برگزار می‌شود.

به گزارش تهران نیوز ، مراسم نکوداشت این هنرمند برجسته با حضور  جمعی از هنرمندان کشور و مسئولان استانی و محلی برپا خواهد شد و آثار تذهیب و نگارگری استاد علی کوهپایه و جمعی از شاگردان وی به نمایش گذاشته می‌شود.

مراسم یادشده روز چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه ساعت ۱۶ در مجموعه فرهنگی هنری «دروازه ری» به همت انجمن خوشنویسان شهرری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ برگزار می‌شود.

«علی کوهپایه حقی» سال ۱۳۲۷ در شهر تبریز متولد شد. وی پس از اتمام دوران ابتدایی و راهنمایی وارد هنرستان هنرهای زیبای تبریز شده و در محضر استاد عبداله باقری به فراگیری هنر تذهیب و طراحی سنتی مشغول شد. وی علاوه یر نگارگری از سال ۱۳۴۸ در زمینه هنر نمایش نیز فعالیت جدی و درخشانی داشته و در چندین فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی و نمایش صحنه ای نقش آفرینی کرده است.

استاد کوهپایه از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۱ در آموزشگاه های متعدد تبریز از جمله مرکز آموزش عالی شهید سرداری و مرکز دانشگاه هنر اسلامی به تدریس هنر تذهیب پرداخت و از سال ۱۳۷۵ پس از مهاجرت به تهران در هنرستان هنرهای تجسمی پسران تهران، مرکز آموزش عالی میراث فرهنگی تهران، دانشگاه الزهرا (س)، دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه علم و فرهنگ و همچنین انجمن خوشنویسان شهرری، مشغول تعلیم هنر نگارگری و تذهیب است.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =