به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، فریدون عباسی رئیس سازمان انرژی اتمی در دومین سالروز شهادت مجید شهریاری که صبح امروز در مسجد الزهرای دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با اشاره به شایعه سازی‌های دشمنان در مورد نیروگاه‌های هسته‌ای کشورمان، گفت: کارخانه‌های کشور از ایمنی کافی برخوردارند و کارکنان آن نیز تجربه کافی دارند ولی در هر کارخانه‌ای امکان بروز حادثه‌ وجود دارد.

به گفته وی علی رغم اینکه با اقدامات تروریستی مواجه هستیم، نیروهای امنیتی ما به نحوه مطلوب عمل می‌کنند.

عباسی با تأکید بر اینکه اقدامات دشمن از نظر عملیاتی ارزشی ندارد، گفت: این اقدامات مذبوحانه است و جلوی پیشرفت کشور را نخواهد گرفت. در حال حاضر کارهای نهایی رآکتور بوشهر در حال انجام است و بازبینی نهایی آن قبل از تحویل به بهره بردار ایرانی صورت خواهدگرفت.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: به زودی رآکتور وارد مدار می‌شود و شاهد برق پایدارتر در مدار خواهیم بود.

وی درباره رآکتور اراک که رسانه‌های غربی شایعاتی در مورد آن مطرح می‌کنند، گفت: این رآکتور بدون مشکل در حال پیشرفت است و فقط ما به جهت تلاش دشمن برای ایجاد مشکلات در آن ملاحظات امنیتی داریم و الا نه مشکل فنی و نه مشکل مالی درباره این رآکتور وجود ندارد.

عباسی ادامه داد: تمام تجهیزات این رآکتور تهیه شده است و صنعت داخلی نیز به نحو مطلوب وظیفه خود را انجام داده است و در آینده نزدیک شاهد فعالیت این رآکتور با سوخت مجازی برای انجام تست خواهیم بود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =