نیروی انتظامی احتیاجی به کمک‌های بین المللی ندارد

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه امر مبارزه با مواد مخدر یک مقوله بین المللی است، افزود: در عین حال نیروی انتظامی احتیاجی به کمک های بین المللی ندارد.

به گزارش تهران نیوز ، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی صبح امروز در همایش روسای پلیس مواد مخدر سراسر کشور که با حضور وزیر کشور در ستاد ناجا برگزار شده بود، در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز بحث های کارشناسی درباره بودجه سال ۹۵ گفت: در خصوص تجهیزات و امکانات مورد نیاز ناجا به ویژه برای انسداد مرزها، بحث مبارزه با مواد مخدر و پلیس های تخصصی، پیشنهادات و چالش های موجود در راه انجام ماموریت ها را به اطلاع دولت و مجلسیان رسانده ایم و امیدواریم در بحث بودجه سال ۹۵ کاستی های موجود رفع شده و حمایت بیش از پیش نمایندگان مجلس را داشته باشیم.

اشتری با اشاره به اینکه انسداد کامل مرزها نیازمند تامین اعتبارات لازم است، افزود: در زمینه تامین و اختصاص اعتبارات، بخشی از مشکلات ما حل شده. چند مرحله از مرزهای پرتردد و حادثه خیز مسدود شده است اما همچنان در بحث نوار مرزی احتیاج به بودجه و توجه داریم تا انسداد به صورت کامل انجام شود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه پلیس در امر مبارزه با مواد مخدر از دل و جان مایه می گذارد، افزود: تقدیم سالانه چندین شهید و چند ده جانباز که برای مقابله با ورود قاچاقچیان و در درگیری با قاچاقچیان مسلح به درجه رفیع شهادت و جانبازی نائل می شوند، سند معتبری است بر فعالیت های پیگیرانه و مجدانه ناجا در امر مبارزه با مواد مخدر.

به گزارش مهر؛ وی با اشاره به اینکه امر مبارزه با مواد مخدر یک مقوله بین المللی است، افزود: نیروی انتظامی احتیاجی به کمک های بین المللی ندارد. هرچند برای صحه گذاشتن بر فعالیت های ارزشمند نیروی انتظامی، گزارش های سالانه نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر برای برخی از سازمان های بین المللی ارسال شده تا شاهد تلاش های مجدانه نیروی انتظامی ایران در بحث مبارزه با مواد مخدر باشد.

واکنش اشتری به مجازات اعدام قاچاقچیان: هرچیزی که بازدارندگی داشته باشد اثربخش است

اشتری در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره افزایش حقوق کارکنان ناجا و ارتقاع معیشتی کارمندان نیروی انتظامی گفت: در بحث بودجه ای که برای نیروی انتظامی در نظر گرفته شده، افزایش حقوق کارمندان و ارتقاع سطح معیشت کارکنان نیروی انتظامی به ستاد کل ارائه شده و امیدواریم با توجهی که نمایندگان مجلس به نیروی انتظامی دارند، شاهد افزایش و ارتقاع معیشت کارکنان خدوم نیروی انتظامی باشیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره مخالفت نیروی انتظامی با برداشتن مجازات اعدام قاچاقچیان نیز گفت: در این زمینه نیز قبلاً صحبت هایی ارائه شد. ما معتقدیم هر چیزی که بازدارندگی داشته باشد، اثربخش خواهد بود. بحث برداشتن مجازات اعدام یک بحث قضائی است و امیدواریم همکاران ما در قوه قضائیه با توجه به مفاد قانونی در این زمینه بهترین تصمیم را گرفته و به آن عمل کنند.

انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =