زاکانی در همایش 9 دی در جمع مردم اسلامشهر گفت:من به همراه پنج نفر دیگر از نمایندگان مجلس پیش هاشمی رفتیم تا صحبت‌های او را بشنویم،دراین دیدار هاشمی مدعی شد که بنا به گفته آیت اله ری شهری در انتخابات تقلب صورت گرفته است که در ‌‌نهایت و پس از تحقیقات وزارت اطلاعات مشخص شد موضوع صحت نداشته و حتی خود آیت الله ری شهری نیز این حرف را تکذیب کرد.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه به نظرات هاشمی در خصوص فتنه اشاره کرد و عنوان کرد: من به همراه پنج نفر دیگر از نمایندگان مجلس پیش هاشمی رفتیم تا صحبت‌های او را بشنویم، هاشمی می‌گفت خاتمی با من تماس گرفته و گفت می‌خواهم به همراه سیدحسن خمینی و موسوی پیش شما بیاییم و من هم قبول کردم و ظهر آن روز پای صحبت‌های آن‌ها نشستم و آن‌ها معتقد بودند که تقلب شده است و موسوی می‌گفت راه‌های قانونی را قبول ندارد و انتخابات باید باطل شود .

آنها میگفتند: روحانیت و مرجعیت جایگاه خود را از دست داده وامروز جوانان کف خیابان مرجع هستند. وی تصریح کرد: سران فتنه مبتنی بر توهمی که داشتند طلب می‌کردند که نظام در مقابل آن‌ها کوتاه بیاید و البته در ادامه این دیدار هاشمی مدعی شد که بنا به گفته آیت اله ری شهری در انتخابات تقلب صورت گرفته است که در ‌‌نهایت و پس از تحقیقات وزارت اطلاعات مشخص شد موضوع مطرح شده از سوی هاشمی صحت نداشته و حتی خود آیت الله ری شهری نیز این حرف را تکذیب کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: در همین راستا نیز مطلبی منتشر شد که به گفته یک فرد آمریکایی مهدی هاشمی رسما به دنبال ادامه تحریم‌ها علیه ایران بود و تحریم‌ها را بخشی از سناریوی خود می‌دانست و البته آمریکایی‌ها هم در تحریم‌ها به دنبال کارکرد سیاسی بودند و سعی می‌کردند با ایجاد بی‌ثباتی مردم را به خیابان‌ها بکشند یا اینکه اوضاع را جوری پیش ببرند که مردم سراغ افرادی بروند که می‌توانند آن‌ها را از این اوضاع خارج کنند. زاکانی عنوان کرد: آمریکایی‌ها در هر پنج مرحله اصل نظام را مورد هدف قرار داده بودند و سعی می‌کردند مقصر تحریم‌ها را در داخل کشور معرفی کنند و البته بعضی‌ها می‌گویند اگر احمدی‌نژاد آن حرف‌ها را نمی‌زد موسوی نیز آن تخلفات را نمی‌کرد، من خودم شنیدم که رهبری گفتند قبل از مناظره چون از نیت احمدی‌نژاد خبر داشتم به او گفتم در مناظره اسمی نبر اما ایشان رفت و اسم برد و حتی نارضایتی رهبر نیز از این موضوع بعد‌ها در نماز جمعه اعلام شد اما همه می‌دانیم که که این موضوعات بهانه است.

زاکانی در ادامه گفت: پس از دیدار با اکبر هاشمی رفسنجانی، نزد محسن رضایی رفتیم و او نیز معتقد بود در انتخابات ۸۸ تقلب شده است و می‌گفت شش هفت میلیون از آرا آب است، یعنی تقلبی است. وی افزود: رضایی می‌گفت تا ساعت پنج بعد از ظهر ۱۶ میلیون تعرفه به صندوق‌ها ریخته شده است و امکان ندارد بقیه آرا تا ساعت پنج درون صندوق‌ها ریخته شده باشد و سعی داشت با ضرب و تقسیم‌هایی حرفش را اثبات کند که ما به وی گفتیم که در ساعات پایانی که جمعیت زیادی در پای صندوق‌ها قرار می‌گیرند این محاسبات جوابگو نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =