هدف اصلی شبکه های ماهواره ای تزریق توهم به جوانان است

کارشناس حوزه زنان و خانواده گفت: شبکه های ماهواره ای تلاش دارند تا آداب و رسوم و ماهیت خانواده های ایران اسلامی را تغییر داده و با ساختن آینده خیالی برای جوانان آنها را از دین بازدارندو توهم را به آنها تزریق میکند.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز،‌ مرضیه وجید دستجردی وزیر سابق بهداشت و رییس جبهه زنان متحد اصولگرا در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به اثرات مخرب ماهواره بر روی خانواده به ویژه دختران عنوان کرد: پیشرفت خیره کننده فن آوری، تأثیرات محسوس و نامحسوس زیادی را بر زندگی دختران گذاشته است و دسترسی آنها به انواع گوناگون رسانه ها به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست. وی افزود: در چند سال اخیر بسیاری از رسانه های داخلی مانند تلویزیون و روزنامه سعی کرده اند مردم را نسبت به نادرست بودن و زیان آور بودن این تبلیغات و محصولات آگاه کنند اما این روند گویا همچنان ادامه دارد و نتیجه ای جز افزایش مصرف گرایی ندارد.
 دستجردی ادامه داد: دست‌یابی به سایت‌های مبتذل و مرتبط با مسائل جنسی از طریق ماهواره و اینترنت، تمایل‌های جنسی افراد را به‌ شدت تحریک کرده، روحیه‌ی شرم و حیا را در بینندگان از میان برده و زمینه‌ی توسعه‌ی فحشا و منکرات را در قبال افراد، به‌ویژه نوجوانان و جوانان فراهم می‌سازد.
وزیر سابق بهداشت بیان کرد: طبیعی است که وقتی در خانواده‌ها بی‌هیچ محدودیتی اعضا پای ماهواره می‌نشینند و فیلم‌هایی را می‌بینند که برای خانواده مناسب‌سازی نشده و بی‌حجابی در آن یک امر عادی است و به مرور از حجاب ارزش‌زدایی شده و دختران ترجیح می‌دهند که با حجاب کم‌رنگ‌تر یا احیاناً بی‌حجاب در جامعه حضور پیدا کنند.
وی گفت: از مهم‌ترین کارکردهای سریال‌ها و فیلم‌های پخش‌شده در ماهواره، آزادی در خارج از خانه‌هاست به این معنا که افراد، به‌ویژه دختران جوان را که به‌صورت سنتی و فرهنگی در خانواده‌ها با محدودیت روبه‌رو هستند، دچار حس زندانی‌بودن در خانه می‌کنند و دختران از فضای امن خانه دور می سازد.
دستجردی اظهار داشت: شبکه های ماهواره ای تلاش دارند تا آداب و رسوم و ماهیت خانواده های ایران اسلامی را تغییر داده و با اشاعه بی حجابی در ایران، زمینه نابودی فرهنگ اصیل اسلامی را فراهم آورند تا بتوانند به اهداف شوم خود دست یابند و با ساختن آینده خیالی برای جوانان آنها را از دین بازدارندو توهم را به آنها تزریق میکند.
وزیر سابق بهداشت یادآور شد: از بهترین راه مقابله با آسیب های ماهواره و ابزار رسانه ای، تقویت فرهنگ خودی، بومی، ملی و دفاع از ارزش های ملی، ارتقای سطح آگاهی خانواده، برنامه ریزی مناسب برای اوقات فراغت جوانان، ترویج الگوهای رفتاری مناسب در خانواده و اجتماع است.
انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =