رییس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های آمریکا در قبال ایران را دارای یک محاسبات غلط توصیف کرد و بیان داشت: آمریکایی‌ها در یک محاسبات سیاسی غلط به سر می‌برند از جمله تحریم‌ها، اما آنچه که مهم است ما تسلیم زیاده خواهی سیاست‌های مقامات آمریکایی نشده‌ایم.

علاءالدین بروجردی، رییس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی آفتاب ری؛ در خصوص تناقض بین تفسیرهای توافق ژنو از سوی مقامات آمریکایی و متن توافقنامه ژنو اظهار داشت: آمریکایی‌ها به هر صورت دشمنی خود با ایران را به مرحله اجراء خواهد درآورد، اما ما هم نباید انتظار داشته باشیم که مقامات آمریکایی علیه منافع ملی ما اقداماتی را انجام ندهد، چرا که آن‌ها دشمنان این ملت محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: مقامات آمریکایی بیش از 3 دهه، مسئله حقوق بشر را بهانه کرده تا اقدامات خود علیه منافع ملی ایران را عملی کنند.

بروجردی در خصوص بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر بی اعتمادی ملت ایران نسبت به مقامات آمریکا گفت: مذاکره با آمریکا طبق منویات مقام معظم رهبری خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، چرا که سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، سیاستی خصمانه است.

رییس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، سیاست‌های آمریکا در قبال ایران را دارای یک محاسبات غلط توصیف کرد و بیان داشت: آمریکایی‌ها در یک محاسبات سیاسی غلط به سر می‌برند از جمله تحریم‌ها، اما آنچه که مهم است ما تسلیم زیاده خواهی سیاست‌های مقامات آمریکایی نشده‌ایم.

وی تحریم‌های یکجانبه غرب و آمریکا را باعث پیشرفت ایران دانست و تصریح کرد: آمریکا بیش از 3 دهه، ایران را در تحریم قرار داده است، با وجود تحریم ما ماهواره‌های متعددی را به فضا فرستادیم و یا درحال آماده سازی هستیم، در بحث نانو در ردیف 8 دنیا قرار داریم و حتی از کشورهای انگلیس و فرانسه نیز پیشرو هستیم.

بروجردی یکی از دلایل تبدیل تحریم به شکوفایی را مدیریت قوی و منویات مقام معظم رهبری دانست و اظهار کرد: آمریکایی‌ها از اقدامات خصمانه خود دست بردار نخواهند بود، مگر آن که قدرت آن‌ها به سمت افول حرکت کند.

رییس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به آمریکایی‌ها بد بین هستیم و مجلس شورای اسلامی نیز بر این عقیده استوار است زیرا آمریکایی‌ها همیشه به تعهدات خود پایبند نبوده اند.

وی در ادامه در خصوص سند و چشم انداز ژنو عنوان داشت: نگاه ما به سند ژنو به چشم انداز آن است، از جمله خارج شدن موضوع هسته‌ای ایران از شورای امنیت و رسیدن به جایگه طبیعی خود یعنی روند صلح آمیز انرژی هسته‌ای و همچنین برطرف شدن تمام تحریم‌های غرب و آمریکا علیه ملت ایران است.

بروجردی در خصوص برگزاری همایش‌های گوناگون از جمله نقض حقوق بشر در آمریکا عنوان داشت: برگزاری این‌گونه همایش‌ها گام بلندی در روند اتحاد ملی و ضدیت با آمریکا را در پی دارد.

رییس کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واقعیت ضدیت با آمریکا علیه ملت ایران، یک محور مهم برای هر چه بیشتر شدن انسجام ملی برای ما محسوب می‌شود.

وی در پایان سخنان خود مسئله حقوق بشری آمریکا در قبال ایران را یک حملات آتی علیه منافع ملی ایران دانست و گفت: ما رویارویی با حقوق بشر آمریکایی و متعهدین‌ آن‌ها حرف‌های ناگفته بسیاری را برای گفتن داریم و به هر صورت در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =