هزار بادبادک در آسمان شهرری به پرواز درآمد

قائم مقام شهردار منطقه ۲۰ از اجرای جشنواره بزرگ بادبادک ها با هدف ترویج و شناساندن بیش از پیش طرح آسمان آبی و زمین پاک در این منطقه جنوبی خبرداد.

قائم مقام شهردار منطقه ۲۰ از اجرای جشنواره بزرگ بادبادک ها با هدف ترویج و شناساندن بیش از پیش طرح آسمان آبی و زمین پاک در این منطقه جنوبی خبرداد.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز؛ اصغر عطائی در حاشیه جشنواره بزرگ بادبادک ها که در منطقه ۲۰ برگزار شد، گفت: یک هزار کودک، دانش آموز و نوجوان شهرری از محله های بیست گانه در این جشنواره حضور داشتند که در ضمن پرواز بادبادک های دست ساز و اهدایی، در خصوص لزوم تفکیک پسماند از مبداء و مفاهیم ترافیکی مورد آموزش قرار گرفتند.

 عطائی با اشاره به اهمیت طرح آسمان آبی و زمین پاک که از مهمترین رویکردهای مدیریت شهری تهران است، افزود: ویژه برنامه های استقبال از نوروز ۹۴  در نواحی هفتگانه منطقه ۲۰ با محوریت طرح آسمان آبی و زمین پاک برنامه ریزی شده است تا علاوه بر آماده سازی محیط شهری برای ورود به سال نو، شهروندان با این طرح زیست محیطی بیشتر از پیش آشنا شوند.

وی کودکان را مناسب ترین قشر برای نشر مفاهیم آموزشی و ترویج اقدامات فرهنگی برشمرد و یادآورشد: کودکان امروز آینده سازان جامعه فردا هستند و در خانواده نیز می توانند به عنوان بهترین الگو برای بزرگترها نقش آفرینی کنند به همین دلیل اکثر ویژه برنامه های فرهنگی و آموزشی مدیریت شهری برای این قشر موثر انجام می شود.

جمع آوری روزانه ۲ تن پسماند خشک از یک محله منطقه ۲۰

امید کشاورز شهردار ناحیه ۳ منطقه ۲۰ نیز در حاشیه این مراسم به اجرای طرح بهینه سازی تفکیک پسماند از مبدا در محله ۱۳ آبان به عنوان محله پایلوت شهر تهران نیز اشاره کرد و گفت: آموزش و آگاه سازی چهره به چهره  ۱۱ هزار خانوار ساکن از اصول اجرای این طرح بوده است که بعد از دو سال کارجهادی شاهد مشارکت بالای شهروندان هستیم و در حال حاضر روزانه حدود ۲ تن پسماند خشک تفکیک شده از منازل و مدارس محله ۱۳ آبان جمع آوری می شود.

کشاورز در ادامه به حضور گروه نمایشی مردان نقره ای که حامل شعارهای آسمان آبی و زمین پاک بودند و با حرکات نمایشی توجه حاضران را به خود جلب می کردند نیز اشاره کرد و یادآور شد: برپایی ده غرفه آموزشی، فرهنگی و ورزشی، اجرای برنامه زنده و مسابقه های فرهنگی از دیگر برنامه های این جشنواره پرهیجان بود.

قائم مقام شهردار منطقه ۲۰، معاونان، مدیران ارشد شهری، شهرداران نواحی هفتگانه به همراه هزار شهروند شهرری از حاضران جشنواره بادبادک ها بودند که در بوستان جانبازان ناحیه ۳ شهرداری منطقه برگزار شد.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =