امام جمعه فیروزکوه : با توجه به تبلیغات مسموم دشمنان بر ضد دین اسلام و وجود انواع و اقسام فرقه‏ های مذهبی ، وظیفه داریم تا آحاد جامعه را توجیه و از گزند دیگر فرقه ‏ها و مسلک‏ ها حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آفتاب ري از فیروزکوه حجت ‏الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه، با اشاره به مسلمان شدن یکی از بهائیان منطقه در روزهای اخیر اظهار کرد: جای بسی شکر دارد که در این برهه از زمان، برخی به این نتیجه می‏ رسند که اسلام با ارزش‏ ترین و بهترین دین آسمانی است.

وی هشدار داد: با توجه به تبلیغات مسموم دشمنان بر ضد دین اسلام و وجود انواع و اقسام فرقه‏ های مذهبی در استان‏ های مرزی شمال کشور و برخی نقاط منطقه، وظیفه داریم تا آحاد جامعه به خصوص دانش‏ آموزان را توجیه و از گزند دیگر فرقه‏ ها و مسلک ‏ها حفظ کنیم.

امام جمعه فیروزکوه همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان، با توبه و انابه و با قلبی سلیم باید به استقبال ماه میهمانی خدا برویم.

استیری با بیان اینکه دو عنصر دیده و دل در وجود انسان از اهمیت ویژه‏ای برخوردار بوده و سرنوشت‏ ساز است، گفت: اگر انسان کنترل چشم خود را داشته باشد، به طور قطع و یقین کنترل دل هم به دنبال آن خواهد آمد.

امام جمعه فیروزکوه با تاکید بر اینکه در کلام ‏الله مجید سه نوع قلب سلیم، مریض و مُنیب معرفی شده است، خاطرنشان کرد: قلب سلیم، قلبی است که جز خدا هیچ چیز در آن نبوده و علاقه به مال و منال دنیا، زن و فرزند، میز و تشکیلات و امضا و . . . هدف اصلی آن نیست.

استیری ادامه داد: به فرموده امام علی(ع) در نهج‏ البلاغه، قلب سلیم، قلبی است که پیرو راهنمایان باشد؛ از کسی که هدایتش کرده (خداوند) پیروی کند و از کسی که گمراهش کرده دوری گزیند.

امام جمعه فیروزکوه تصریح کرد: ماه شعبان رو به پایان است و باید سعی کنیم که در ایام باقی مانده آن از قلبی سلیم برخوردار شویم.

استیری بیان داشت: اگر خدای نکرده از قلب مریض برخوردار باشیم، باید مریضی‏ ها را در ماه رمضان از خود دور کرده و از گناه توبه کنیم تا از قلب سلیم برخوردار شویم.

منبع : دیمه نیوز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =