یکی از فلسطینی‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی که به عضویت گروه تروریستی داعش درآمده بود در درگیری با نیروهای ارتش عراق به هلاکت رسید.

به گزارش آفتاب ری؛‌ اعلام کشته شدن «احمد محمد حبشی» یکی از فلسطینی‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی سال ۱۹۴۸ در درگیری‌های داعش با ارتش عراق، بار دیگر مسئله عضویت شماری از فلسطینی‌های ساکن این مناطق را در گروه داعش در عراق و سوریه مطرح کرد. شبکه المیادین گزارش داد: رسانه‌های اسرائیلی با پرداختن گسترده به این مسئله در بخش‌های خبری خود، از افزایش پیوستن جوانان فلسطینی به داعش سخن می‌گویند. «ربیعه الشحاده» از شهر الناصره دیگر فلسطینی ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ است که در بین اعضای گروه داعش به «قصاب فلسطینی» معروف شده است.
هلاکت یک فلسطینی عضو داعش +عکس
کانال دهم اسرائیل به نقل از منابع امنیتی این رژیم تاکید کرد حدود 35 جوان فلسطینی فقط در سال گذشته به داعش پیوستند. این شبکه تاکید کرد داعش این جوانان فلسطینی را در پایگاه اجتماعی فیس بوک جذب می‌کند و این جوانان از فرودگاه بن گوریون به آنتالیا در ترکیه سفر می‌کنند تا از آنجا وارد سوریه شوند. این شبکه صهیونیستی از فریب خوردن بعضی از این جوانان با پرداخت پول از طرف داعش خبر داد.
هلاکت یک فلسطینی عضو داعش +عکس
در ادامه این گزارش آمده است: «عوزی لانداو» وزیر افراطی اسرائیلی خواستار لغو تابعیت اسرائیلی این جوانان عرب شد. سوالاتی درباره چگونگی پیوستن این جوانان به داعش یا جبهة النصرة و اولویت جهاد نزد این جوانان فلسطینی مطرح است. سوال مهم‌تر آن است که اسرائیل چه نقشی در تسهیل پیوستن شمار بیشتری از این جوانان فلسطینی به داعش ایفا می‌کند؟
منبع: ابنا

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =