همایش سلامت و شادابی سالمندان بانوان مددجو توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پیشوا برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ مهدی سامانی مدیر کمیته امداد شهرستان پیشوا اظهار داشت: این همایش با موضوع سلامت و شادابی زنان سالمند و بررسی جایگاه و منزلت اجتماعی سالمند در جامعه با حضور ۵۰ نفر از بانوان سالمند تحت حمایت برگزار شد.

وی افزود: در این همایش با حضور روان شناس، در خصوص رازهای شاد زیستن، راهکارهای شاد بودن و بررسی جایگاه سالمندان در اسلام و جامعه امروزی با سالمندان حاضر در همایش سخن گفتند.

مدیر کمیته امداد پیشوا با اشاره به دوران سالمندی و حمایت مؤثر خانواده از سالمندان بیان کرد: وقتی روزگار جوانی به آخر می رسد و روزگار سالمندی فرا می رسد، سالمند نیز همچون دوران کودکی به شادابی، حمایت اطرافیان و خانواده نیاز دارد.

وی تصریح کرد: تحقیقات نیز نشان داده است که رابطه مثبت بین فردی با خانواده و سالمندان دیگر در مراقبت های دوران سالمندی و پیری بسیار مؤثر می باشد.

سامانی در ادامه از خرید یک باب منزل مسکونی برای یکی از مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: کمیته امداد جهت دستگیری از نیازمندان و یاری رسانی به آنها همیشه پیشرو بوده است و در این راستا با همکاری خیریه حضرت فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) زمینه خانه دار شدن یکی از مددجویان نیازمند فراهم شد.

مدیر کمیته امداد پیشوا با بیان اینکه این منزل مسکونی به مساحت۸۲  متر مربع می باشد؛ اضافه کرد: ارزش ریالی این واحد مسکونی بیش از ۴۸۰ میلیون ریال می باشد.

این مسئول همچنین از اهداء مبلغ ۴۰ میلیون ریال به یکی دیگر از مددجویان خبر داد و یادآور شد: این مبلغ توسط یکی از حامیان نیکوکار طرح اکرام بابت ودیعه مسکن به این مددجو اهداء شده است.

سامانی در خاتمه ابراز امیدواری کرد؛ با کمک های خیرین و حامیان نیکوکار بتوانیم بخشی از نیازهای مددجویان نیازمند را فراهم نماییم.

پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =