همایش یک روزه ” نماز وخانواده ” با محوریت دعوت فرزندان به نماز درسالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد واحد ورامین – پیشوا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا،  به مناسبت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی همایش یک روزه ” نماز وخانواده ” با محوریت دعوت فرزندان به نماز ویژه خانواده محترم کارکنان از سوی معاونت فرهنگی و دفتر ستاد اقامه نماز درسالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا برگزار شد.

در ابتدای این همایش  معاون فرهنگی واحد با اشاره به آیاتی از کلام وحی واحادیثی گهر بار از معصومین (ع)   نماز را علامت و نشانه ایمان ،‌ پایه و ستون دین، ‌کلید بهشت،‌ پرچم اسلام و نور و معراج مومن و زمینه ایجاد روشنی در مسیر زندگی برشمرد.

 namaz2

سید احمد حسینی با تأکید بر نقش بسزای خانواده ها در تربیت دینی فرزندان افزود: یکی از وظایف مهم خانواده ها، تربیت دینی فرزندان به خصوص در امر نماز بوده  و بهترین راه تشویق و جذب فرزندان به فریضه نماز، تبلیغ عملی و اهمیت خانواده ها و والدین به اقامه نماز می باشد.

در ادامه دکتر علیرضایی کارشناس خانواده واستاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: فرزند پروری نوعی هنر است که باید آن را آموخت.

این کارشناس ارشد خانواده به موضوعاتی همچون شیوه های برقراری ارتباط صحیح با فرزندان ، روش های سلطه جویی والدین بر فرزندان و بالعکس ، رشد معنوی واخلاقی فرزندان و…اشاره داشت. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =