معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 20 گفت: همزمان با ایام مبارک دهه فجر به منظور ترویج فرهنگ ترافیک، داشتن شهری ایمن به دور از خسارات جانی و مالی و حفظ ایمنی و سلامتی شهروندان جشن ترافیک با حضور بیش از 300 نفر از دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری؛ علیرضا اسفراینی نژاد با اعلام این خبر گفت: همزمان با سی و پنجمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی مراسم جشن ترافیک با اجرای برنامه های شاد  و متنوع از جمله نمایش، سرود، مسابقه و اهدای جوایز ترافیکی ، و آموزش مفاهیم ترافیکی و آشنائی با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در فرهنگسرای ولاء برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار جشنواره دائمی ترافیکی با عنوان مسیر ایمن در شهرری با محوریت مراکز فرهنگی و آموزشی با 9 ایستگاه متنوع هنری ترافیکی در قالب کارگاه های آموزشی با هدف ترویج فرهنگ صحیح ترافیک برای دو گروه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در مساجد، مدارس، سراهای محله، فرهنگسراها، ادارات و...برگزار می شود افزود: در این مراسم جشنواره مسیر ایمن به طور رسمی برای دانش آموزان و اولیای مدارس معرفی شد. [caption id="attachment_55807" align="aligncenter" width="300"]برگزاری جشن فرهنگ ترافیک برگزاری جشن فرهنگ ترافیک[/caption]

اسفراینی نژاد با اشاره به اینکه آموزش به کودکان گام مهمی در نهادینه شدن فرهنگ ترافیک در جامعه و خانواده محسوب می شود افزود: در این جشنواره آموزش های مبانی ترافیکی به صورت غیرمستقیم و با تلفیقی از هنر و خلاقیت به مخاطبین ارائه می شود.

در این مراسم مهندس جبار زادگان ؛ معاون آموزش معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و تعدادی از مسئولین این حوزه ٰ رئیس پلیس راهور و بیش از 300 نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی و والدین آنها حضور داشتند.

بوستان آموزش ترافیک منطقه 20 واقع در خیابان سلمان فارسی مساحتی بالغ بر 5 هزار مترمربع دارد که علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جشنواره ترافیکی مسیر ایمن و دریافت هرگونه اطلاعات آموزشی می توانند با شماره55966606 تماس بگیرند.

 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =