معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: میثاق نامه حجاب و عفاف در سه بخش دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا مهر امسال در مدارس اجرایی می‌شود، همچنین کارنامه حجاب در مدارس و معرفی دانش‌آموزان باحجاب به عنوان الگو از دیگر برنامه هاست.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ری حسین هژبری گفت:میثاق نامه حجاب و عفاف در سه بخش دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا مهر امسال در مدارس اجرایی می‌شود همچنین کارنامه حجاب در مدارس و معرفی دانش‌آموزان باحجاب به عنوان الگو از برنامه های ماست.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: یکی از شاخص‌های مهم در بحث مدارس برقراری ارتباط با مدیران و تبیین شاخص‌های حجاب و پوشش کامل اسلامی است چرا که مدیر مدرسه در این زمینه نقش مهمی دارد.

هژبری افزود: برای نهادینه سازی موضوع حجاب در میان دانش‌آموزان می‌توان از ظرفیت کتاب‌های درسی استفاده کرد در کتاب درسی معارف دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم و هدیه‌های آسمانی مقطع ابتدایی به موضوع حجاب توجه شده و دانش‌آموزان به استفاده از پوشش مناسب دعوت می‌شوند.

وی اظهار داشت : می‌توان در قالب فعالیت‌های فوق برنامه و جلسات پرسش و پاسخ دانش‌آموزی مسئله حجاب را برای دانش‌آموز تبیین کرد.

هژبری گفت:میثاق حجاب در سه بخش عفاف و حجاب دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا به گونه‌ای تدوین شده است تا خود دانش آموزان بر فرهنگ عفاف و حجاب تأکید کرده و پوششی را در راستای فرهنگ اسلامی و ایرانی انتخاب کنند.

وی با اشاره به کارنامه حجاب و عفاف مدارس عنوان کرد: کارنامه‌ای با عنوان حجاب و عفاف در اختیار مدیر مدرسه است که با توجه به معیارهایی همچون رعایت حجاب، اقامه نماز و... پیشرفت و رشد دانش‌آموز را در کارنامه ذکر می‌کند .

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌های پیش‌بینی شده قصد داریم آن دسته از دانش‌آموزان که در رعایت حجاب کوشا هستند به عنوان دانش‌آموزان الگو معرفی شده تا بر روی سایر همکلاسی‌های خود اثرگذار باشند.

منبع : بیست

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =