حجت الاسلام محمود نجاریان‌زاده چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های هیئت‌های مذهبی قم در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه دو هزار هیئت مذهبی در استان قم به ثبت رسیده است تصریح کرد: از این تعداد هیئت ثبت شده 400 هیئت مربوط به دانش‌آموزان بوده و 150 هیئت نیز به بانوان اختصاص دارد.

وی به اجرای طرح غربالگری و ساماندهی هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و با تشریح اهداف اجرای این طرح بیان کرد: با اجرای این طرح نسبت به ثبت دائم 700 تا 800 هیئت فعال اقدام می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم به فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری مراسم‌های عزاداری برای سرور و سالار شهیدان اشاره کرد و افزود:‌ هیئت‌های مذهبی نقش بارزی در بیین فرهنگ اهل بیت(ع) دارند.

وی ضرورت تبیین دقیق ابعاد مختلف قیام اباعبدالله الحسین(ع) را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید فرهنگ عاشورایی بدون نقص در جامعه ترویج شود و در این زمینه هیئت‌های مذهبی نقش کلیدی ایفا می‌کنند.

نجاریان زاده به جایگاه استان قم از بعد مذهبی و دینی اشاره کرد و گفت: بهترین بستر برای انتقال پیام عاشورا هیئت‌های مذهبی هستند و باید از این جایگاه ارزنده صیانت شود.

وی با اشاره به کارکرد ملی و فراملی هیئت‌های مذهبی فعال در استان قم اضافه کرد: باید هیئت‌های مذهبی از هرگونه خرافه و انحراف دور باشند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: باید پیام قیام سیدالشهدا به صورت دقیق به مردم معرفی شود و برای تحقق این مهم باید به بعد آموزش هیئت‌ها توجه لازم صورت گیرد.

وی به انتخاب هیئت نمونه و الگو اشاره کرد و یادآور شد: هیئتی که در هیچ بخشی از مداحی‌ها و سخنرانی‌های خود تحریفی نداشته باشد در زمره هیئت‌های الگو قرار می‌گیرد.

نجاریان زاده به تشکیل کانون شعرا و مداحان اشاره کرد و افزود: به وسیله این کانون شعرهای مورد نیاز که از هرگونه پیرایه دور است در اختیار مداحان قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم،

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =