شهردار تهران در تشریح حادثه ریزش ساختمان پلاسکو گفت: آتش‌نشانان پس از مهار آتش ساختمان پلاسکو حاضران در این ساختمان را تخلیه کردند و هنگام ریزش ساختمان فقط حدود ۲۰ تا ۲۵ آتش‌نشان گرفتار این حادثه شدند.

به گزارش تهران نیوز ، محمدباقر قالیباف لحظاتی پیش در محل حادثه ریزش ساختمان پلاسکو پس از بررسی این حادثه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حادثه آتش‌سوزی ساختمان پاسکو عت ۷:۵۹ برو از طریق سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد و آتش‌نشانان در فاصله دو دقیقه خودشان را به محل حادثه رساندند. وی گفت: آتش‌نشانان توان خودشان را برای مهار آتش‌سوزی که از طبقات ۱۰ و ۱۱ ساختمان پلاسکو آغاز شده بود، به کار گرفتند. شهردار تهران افزود: آتش‌نشانان بعد از مهار آتش حاضران در ساختمان پلاسکو را تخلیه کردند. وی ضمن درخواست از مردم مبنی بر این‌که هرگز به شایعات توجه نداشته باشند، خاطرنشان کرد: باتوجه به این‌که این حادثه در ساعات اولیه روز اتفاق افتاد تعداد حاضران در این ساختمان خیلی کم بود و تعدادی هم که داخل ساختمان بودند توسط ماموران آت‌نشانی از طریق پله‌های اضطراری و نردبان‌های نجات از ساختمان خارج شدند.  

شهروندان حاضر در ساختمان پلاسکو قبل از ریزش اختمان از محل حادثه خارج شده بودند

قالیباف تاکید کرد: ماموران آتش نشانی کل طبقات را بازدید کرده و هر عزیزی که در این طبقات بودند را از ساختمان خارج کرده و اگر کسی در این ساختمان مانده باشد که بعید می دانم مانده باشد، فراتر از یکی دو نفر نخواهد بود. وی ادامه داد: فقط مدیران ارشد آتش‌نشانی تهران که برای مهار آتش‌سوزی و امدادرسانی در محل حادثه حضور داشتند هنگام ریزش کامل ساختمان در محل حادثه بودند و بنا بر آخرین اطلاعات تعداد این عزیزان بین ۲۰ تا ۲۵ نفر است که همه همکاران این عزیزان در تلاش هستند تا آن‌ها نیز در اسرع وقت از زیر آوار نجات پیدا کنند. شهردار تهران تصریح کرد: آتش‌نشانی تهران با بهره‌گیری از تجهیزات لازم و دستگاه‌های زنده یاب و .... برای نجات این آت‌نشانان تلاش می‌کنند. انتهای متن/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =