هیچ موردی از آنفولانزای پرندگان در شهریار گزارش نشده است/ تشدید نظارت و اقدامات پیشگیرانه در مرغداریهای شهریار / برخورد با فروشندگان مرغ زنده در معابر شهر

دکتر محمدیان مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان شهریار گفت: خوشبختانه شبکه دامپزشکی شهرستان شهریار از چندین ماه قبل با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که انجام داده است به دقت این بیماری و واحدهایی که به هر نحو با طیور سر و کار دارند را زیر نظر گرفته و اقدامات بسیار مفید و موثری را در این حوزه انجام داده است و جای هیچگونه نگرانی از این بابت نیست.

به گزارش تهران نیوز ، دکتر مجید محمدیان مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان شهریار در مصاحبه اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی راه مبین گفت: خوشبختانه شبکه دامپزشکی شهرستان شهریار از چندین ماه قبل با برنامه‌ریزی‌های دقیقی که انجام داده است به دقت این بیماری و واحدهایی که به هر نحو با طیور سر و کار دارند را زیر نظر گرفته و اقدامات بسیار مفید و موثری را در این حوزه انجام داده است و جای هیچگونه نگرانی از این بابت نیست.

دکتر مجید محمدیان دامپزشکی شهریار
دکتر مجید محمدیان دامپزشکی شهریار

وی افزود: برای مثال گله‌های تخم‌گذار بالای هشتاد هفته را به طور کامل معدوم سازی کردیم چرا که ایمنی بدن طیور در این زمان کاسته می شود و خطر ابتلا به بیماری مختلف افزایش می یابد. اقدام بعدی  رعایت فواصل جوجه ریزی بوده است که ما آنها را به مرغداران عزیز تذکر دادیم و در این بخش هیچ نرمشی نخواهیم داشت و مرغداران مستلزم رعایت این موارد در واحد خود هستند.

محمدیان در رابطه با اقدامات بهداشتی و قرنطینه طیور در مرغداری‌ها اظهار داشت: تمام خودرو‌هایی که وارد کشتارگاه می شوند باید از حوضچه های ضدعفونی تعبیه شده عبور کنند و به پرسنل کشتارگاه‌ها هم آموزش‌های لازم داده شده و هرگونه تلفات نامتعارف در گروه‌های زنده‌ای که وارد کشتارگاه می شوند را باید بلافاصله به شبکه دامپزشکی شهرستان شهریار گزارش کنند.

مدیر شبکه دامپزشکی  شهرستان شهریار بیان داشت: یکی از برنامه های شبکه دامپزشکی شهرستان بحث برخورد با افرادی است که اقدام به فروش مرغ زنده در معابر شهر می‌کنند و خوشبختانه این افراد شناسایی شده و تعداد اندکی باقی مانده‌اند که در روزهای آتی با این افراد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: در روزهای آینده قرار است مانوری برگزار شده و آمادگی دستگاه های درگیر این موضوع مورد آزمایش قرار بگیرد. اما زمان و مکان این مانور آموزشی مسخص نیست و قرار بر این است که فرمانداری شهریار به صورت اتفاقی یک روز در هفته را به این امر اختصاص دهد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهریار درباره تصویری که از لاشه‌ مرغهای معدوم شده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان مرغهای آلوده به آنفولانزا دست به دست می‌گردد گفت: خوشبختانه این موضوع در حوزه استحفاظی شهرستان شهریار نبوده است اما  واحد هایی در ملارد به این بیماری دچار شده‌اند که بلافاصله اقدامات ایمنی انجام شده است و این مرغ ها معدوم شده‌اند.

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =