مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان فیروزکوه برای سومین بار در سال ۹۲ با هشدار جدی به واحدهای صنفی بدون پروانه و تهدید به پلمپ، خواستار مراجعه آنها برای دریافت پروانه کسب شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری،‌به نقل از دیمه نیوز؛ ۱۵ اتحادیه پوشاک، لوازم برقی و الکترونیکی، قصابان و میوه فروشان، لوازم التحریر، تزیینات داخلی ساختمان، مصالح فروشان، مکانیکی و باتری سازی، خواروبار، اغذیه فروشان، مشاوران املاک، خیاطان، قنادان، عکاسان و خدمات رایانه ای و آلومینیوم سازان در شهرستان فیروزکوه فعالیت می کنند.

“سیدامین حسینی” اظهارکرد: با استناد به ماده ۱۲ قانون نظام صنفی، صاحبان واحدهای صنفی موظفند قبل از تاسیس هر نوع واحد صنفی یا اشتغال به کسب و حرفه نسبت به اخذ پروانه اقدام کنند.

وی گفت: بدیهی است واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان بطور مستمر از طریق اکیپ های کنترلی خود از تمامی واحدهای صنفی سطح شهر بازدید به عمل می آورد.

حسینی افزود: در صورت مشاهده هر گونه تخلف از جمله ارائه نکردن پروانه کسب معتبر صادره از اتحادیه های صنفی، با هماهنگی اتحادیه های مربوطه و یا مجمع امور صنفی مرتبط و از طریق پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی نسبت به اعمال ماده ۲۷ قانون نظام صنفی اقدام می شود.

وی یادآور شد: در این ماده قانونی آمده است “محل دایر شده به وسیله هر شخص حقیقی یا حقوقی که پروانه کسب دائم یا موقت برای آن صادر نشده باشد، با اعلام اتحادیه راساَ از طریق نیروی انتظامی پلمپ می شود”.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف شهرستان فیروزکوه هشدار داد: بازگشایی این گونه واحدها در صورت احراز شرایط اخذ پروانه کسب، مستلزم صرف وقت طولانی است.

وی در خاتمه به تمامی متصدیان واحدهای صنفی بدون پروانه توصیه کرد: به منظور رعایت قوانین نظام صنفی کشور در جهت اخذ پروانه کسب و روشن کردن وضعیت واحد صنفی از نظر فعالیت در حیطه قانون هر چه سریعتر به اتحادیه مربوطه مراجعه کنند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =