پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري : نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در بیانیه پایانی دوازدهمین اجلاس رسمى دوره چهارم مجلس خبرگان رهبرى، بر ضرورت توجه به بحث «اقتصاد مقاومتی» برای مقابله با فشارهاى نظام سلطه بر ملت ایران تاکید کردند.

متن بیانیه‏ دوازدهمین اجلاس رسمى دوره چهارم مجلس خبرگان رهبرى به شرح زیر است:

بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحیم

مجلس خبرگان رهبرى در پایان دوازدهمین اجلاس خود، با آرزوى توفیق و سربلندى براى ملّت بزرگ ایران لازم مى‏داند مطالبى را به استحضار مردم شریف برساند:

1 ـ از حضور پرشکوه و حماسى مردم ایران در روز جهانى قدس در فضاى معنوى ماه مبارک رمضان که تجدید بیعتى آگاهانه با آرمان‏هاى انقلاب اسلامى و امام راحل قدس‏سره و رهبر معظم انقلاب اسلامى بود؛ تقدیر نموده و از مردم آگاه و ظلم‏ستیزى که در دیگر نقاط جهان، این مراسم ضداستکبارى و ضدصهیونیستى را برپا داشتند، تشکر مى‏نماییم.

2 ـ برگزارى موفقیت‏آمیز اجلاس جنبش عدم تعهد در تهران نشانه‏اى از اقتدار، عزّت و پیروزى نظام جمهورى اسلامى ایران در میان ملت‏ها و کشورهاى جهان بود. انتظار مى‏رود در طول دوره‏ى ریاست ایران اسلامى، با تشکیل دبیرخانه‏اى فعّال، در راستاى تحکیم ساختار، نهاد سازى و بهره‏گیرى مؤثر از ظرفیت‏هاى بالقوه و بالفعل این جنبش گام برداشته شود و امید است توصیه‏هاى مهم مقام معظم رهبرى مدظله‏العالى در سخنرانى افتتاحیه‏ى اجلاس و در دیدار با سران کشورها، بخصوص نسبت به مسائل جهانى و اصلاح ساختار سازمان ملل اجرایى شده و مورد توجه جدّى همه‏ى مسئولان ذى‏ربط قرار گیرد.

3 ـ در شرایط تشدید فشارهاى اقتصادى، سیاسى و فرهنگى از سوى نظام سلطه بر ملت ایران که به فضل الهى تاکنون حاصلى جز تقویت اراده‏ى ملت شریف نداشته، مجلس خبرگان رهبرى راهکار برون رفت از این شرایط را طرح اقتصاد مقاومتى و رعایت اصول صرفه‏جویى، قناعت و اعمال سیاستِ از تولید به مصرف و حمایت از تولید ملى و کار و سرمایه‏ى ایرانى دانسته و همگان، به‏ویژه دولت‏مردان را به استفاده از تولیدات داخلى توصیه مى‏نماییم.

4 ـ با عرض تسلیت به مناسبت وقوع زلزله در استان آذربایجان‏ شرقى، براى از دست رفتگان این حادثه طلب مغفرت نموده و براى بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستاریم و از حضور رهبر معظم انقلاب اسلامى مدظله‏العالى و مسئولان کشورى در میان حادثه دیدگان منطقه تشکر مى‏نماییم. همچنین از مسئولان امر، اهتمام وافر در کمک به آسیب دیدگان و بخصوص تسریع در تأمین مسکن و سرپناه مناسب قبل از فصل سرما را خواستاریم.

5 ـ در آستانه‏ى سال تحصیلى جدید از همه‏ى دانش‏آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینى و هم‏چنین آموزگاران، اساتید و مسئولان آموزشى مى‏خواهیم براى پیشرفت در عرصه‏هاى آموزش، پژوهش و اخلاق و معنویت تلاش نمایند و از دانشمندان و دست اندرکاران دانش‏هاى بنیادین مى‏خواهیم بر رشد کیفى و  کمّى و پرشتاب خود در همه‏ى عرصه‏ها بیفزایند و براى پیشرفت علمى و تلاش براى جوشش چشمه‏هاى ایمان بر پایه‏ى ارتقاى معرفت دینى و تقویت کارآمدى نظام اسلامى و روحیه‏ى جهادى و پیشبرد جنبش نرم‏افزارى تلاش نمایند.

6 ـ مجلس خبرگان رهبرى، جنبش مبارک بیدارى اسلامى را به عنوان ثمره‏ى انقلاب اسلامى، ارج نهاده و از ملت‏هاى مسلمان مى‏خواهد ضمن حفظ وحدت و پرهیز از هر نوع تفرقه‏ى قومى، دینى و اقلیمى، با درایت و هوشیارى، از نفوذ و رسوخ عناصر و اندیشه‏هاى سودجویانه ى استکبارى و صهیونیستى به درون این جنبش‏ها، ممانعت به عمل آورده و توطئه‏ى مصادره‏ى جنبش‏هاى اسلامى توسط قدرت‏هاى بزرگ و فرصت طلب را خنثى نمایند.

7 ـ یکى از عوامل مهم موفقیت ما در عرصه‏هاى گوناگون، پایبندى به احکام نورانى اسلام بوده و همین امر زمینه‏ى گرایش ملت‏هاى مسلمان در خیزش اسلامى در منطقه است از این رو لازم مى‏دانیم همه‏ى مسئولان و خدمتگزاران نظام اسلامى در کلیه‏ى سطوح نسبت به صیانت و پاسدارى از احکام نورانى اسلام وفادار و در حفظ وحدت و همدلى و اصل مهم ولایتمدارى کوشا باشند.

8 ـ ما ضمن ابراز تأسف از چشم بستن سازمان‏هاى مدافع حقوق بشر بر حوادث خونین میانمار و بحرین؛ از تمامى حق طلبان و آزادگان جهان و سازمان‏هاى مدعى حقوق بشر انتظار داریم رژیم حاکم بر بحرین را به دلیل نقض تمامى مقررات مربوط به حقوق بشر، تحت فشار و بازخواست بین‏المللى قرار دهند.

9 ـ از مسلمانان و آزادى خواهان جهان مى‏خواهیم در مقابل توطئه‏ى نظام سلطه علیه سوریه، به عنوان خط مقدم مبارزه با رژیم اشغالگر قدس، واکنش نشان داده و از ارسال سلاح و کمک‏هاى مالى توسط نظام استکبارى به این کشور و تشدید جنگ داخلى و پیچیده‏تر شدن مسائل جلوگیرى کنند و راه‏حل‏هاى عقلانى بر پایه‏ى عدالت و جلوگیرى از قتل و کشتار مردم بى‏گناه، نفى خشونت، گفتگوى ملّى و روش مسالمت‏آمیز و انتخابات آزاد را به دور از توطئه‏هاى استکبارى و ماجراجویى‏ها و فشارهاى صهیونیستى انتخاب نمایند. در پایان ضمن درخواست رحمت و علوّ درجات براى روح ملکوتى حضرت امام قدس‏سره و سایر شهیدان راه حق بخصوص شهیدان رجایى و باهنر که در ایام سالگرد شهادتشان در هفته‏ى دولت به سر مى‏بریم و هم‏چنین شهداى هفدهم شهریور ماه؛ از درگاه خداوند تبارک و تعالى خواستاریم و انتظار داریم راهى که ملت شریف ایران با الهام از آرمان‏هاى امام خمینى قدس‏سره و در پرتو رهنمودهاى نورانى حضرت آیت الله العظمى خامنه‏اى مدظله‏العالى در پیش گرفته است؛ به سعادت و بهروزى این ملت و امت بزرگ اسلامى ختم و با تعجیل در ظهور امام عصر«عجل الله تعالى فى فرجه الشریف» پرچم پر افتخار اسلام را در سراسر گیتى به اهتزاز در آورد.

«انه سمیع و مجیب الدعاء»

مجلس خبرگان رهبرى

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =