وی در پایان خاطر نشان کرد: وحدت بین مردم و مسئولین بسیاری از مشکلات را برطرف می کند، این در حالی است که عدم اتحاد بین آنها می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای همه آحاد جامعه به وجود آورد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ورامین ما؛ حجت الاسلام سید حسین حسینی امام جمعه بخش جوادآباد شهرستان ورامین در مراسم تودیع مهدی کچویی شهردار جوادآباد که با حضور مسئولین لشگری و کشوری شهرستان ورامین در سالن آمفی تئاتر اداره آموزش و پرورش این شهر برگزار شده بود در زمینه حضور مردم در دهه فجر گفت: مردم با حضور حماسی خود جواب یاوه گویی های دشمنان غرب و شرق را دادند.

امام جمعه جواآباد خاطر نشان کرد: امام سجاد(ع) در دعایی می فرمایند، “به خدا پناه می برم از حسرت عظیم” که باید به این فراز از دعای حضرت دقت زیادی داشته باشیم زیرا منظور از حسرت عظیم همان روز حسرت یا روز قیامت می باشد، زیرا در این روز خیلی از مردم حسرت می خورند که چرا در دنیا کارهای خدا پسندانه بیشتری انجام نداده اند.

حجت اسلام حسینی ضمن بیان اینکه از نعمت های خداوند خوب استفاده کنیم تا در آخرت حسرت نخوریم گفت: دومین موردی که حضرت سجاد(ع) در دعای خود به آن اشاره می کنند پناه بردن به خدا از مصیبت بزرگ است که در اینجا نیز منظور از مصیبت بزرگ همان فروختن دین افراد به دنیای آنها است که متاسفانه نمونه هایی از آن را امروزه بسیار شاهد هستیم.

امام جمعه بخش جوادآباد ضمن بیان اینکه این دعاهای امام سجاد(ع) را باید قاب کرده و جلوی دیدگانمان قرار دهیم اذعان کرد: این عمل باعث می شود تا دینمان را به دنیا نفروشیم و همیشه این جلوی چشممان باشد.

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: امام سجاد(ع) می فرماید که “خدایا به تو پناه می برم که جز اشقیا نباشم” و این عمل زمانی رخ خواهد داد که از دستورات خدا سرپیچی کرده و برای آن نیز بهانه هایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: چهارمین دعای امام سجاد(ع) بازگشت بد می باشد که ایشان از بد عاقبتی می ترسند.

امام جمعه جوادآباد ادامه داد: همه مردم و مسئولین باید شروع کارشان با این باشد که خدایا عاقبت کارمان را ختم به خیر کن.

پدر معنوی بخش جوادآباد ورامین اذعان کرد: امام سجاد(ع) در فرازی دیگر از دعای خود می فرمایند، “خدایا پناه می برم به تو زمانی که در راه من ثواب زیادی باشد ولی نتوانم از آنها بهره مند شوم” خیلی کارها هست که اگر درست انجام شود ثواب بسیار زیادی نصیب آن شخص می شود که اگر آن فرد نتواند آنها را جمع کند، بسیار ضرر کرده است.

حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد: آنهایی که مسئولیتی را گردن می گیرند ثواب های زیادی در راه مسئولیتشان می توانند کسب کنند که اگر این ثواب ها را جمع نکنند در آخرت حسرت خواهند خورد.

وی اذعان کرد: زمانی که جمعی از انصار به خدمت پیامبر رسیدند تا از ایشان ضمانت بهشت را بگیرند، پیامبر(ص) در جواب گفتند که به غیر از خدا به هیچ بنده ای امید نداشته باشید و در تمام امور امیدتان به خداوند باشد.

امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد: در ۱۵ خرداد سال ۴۲ زمانی که به شهید بهشتی گفتند که آمار شهدای قیام مردم ورامین را بیشتر اعلام کنیم، وی بسیار ناراحت شد و گفت که نمی خواهیم اسلام را به دروغ ترویج کنیم، بلکه می خواهیم اسلام را با صداقت رشد دهیم.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی زمانی که شعار “شاه زنا زاده است خمینی آزاده است” به گوش شهید بهشتی رسید، وی بسیار ناراحت شد و گفت که این اشتباه است و نباید این شعار را بگویید زیرا رضا شاه ازدواج رسمی داشته و محمدرضا نیز دارای پدر و مادر مشخص و قانونی می باشد پس این شعار را حذف کنید زیرا این شعار حرام است و ما نمی خواهیم با حرام از دین اسلام استفاده کنیم زیرا با نربان حرام نمی شود بر بام حلال رسید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وحدت بین مردم و مسئولین بسیاری از مشکلات را برطرف می کند، این در حالی است که عدم اتحاد بین آنها می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای همه آحاد جامعه به وجود آورد.

انتهای پیام/م

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =