امام جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: حفظ وحدت مسلمانان اصل اصیل و رکن رکین پیروزی در برابر دشمنان است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، حجت الاسلام “عبدالعلی استیری” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز، با اشاره به فرا رسیدن ۱۲ ربیع الاول و آغاز هفته وحدت، اظهار کرد: در این هفته، رسالتمدار بزرگ حضرت محمد بن عبدالله(ص) دیده به جهان گشود تا نعمت خدا، بر بندگان تکمیل شود، راه از چاه باز شناخته گردد و مردم در سایه نبوتش از ضلالت به هدایت، از ظلمت به نور و از تفرقه به وحدت برسند.

وی گفت: مراد از وحدت این نیست که همه‏ مذاهب اسلامى دست از باورهاى خود بردارند و به یک مذهب دیگر بپیوندند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فیروزکوه افزود: اساساً نه امکان چنین عملى وجود دارد و نه آن‏ را صحیح میدانیم.

وی تصریح کرد: مقصود از وحدت آن است که هر مذهب اسلامى به باورهاى خود ملتزم باشد و عمل کند.

حجت الاسلام استیری ادامه داد: ولى در برابر مذاهب دیگر که آنها را باورمند نسبت به عقاید اساسى مکتب خویش مى‏داند از ظرفیت و سعه‏ صدر برخوردار باشد.

وی افزود: در این راستا هیج مذهبی نباید به صورت تعصبی اظهار نظر کند که خدای ناکرده موجب نزاع و درگیرى شود و اصول اساسى مشترک را با تردید و خطر مواجه سازد.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: آگاه باشیم که در طول تاریخ پرفراز و نشیب اسلام هر کجا مسلمانان وحدت و بصیرت داشتند، اسلام به پیروزی رسید.

وی تاکید کرد: امروز با توجه به هجمه های سنگین دشمنان، به مساله وحدت و بصیرت بیش از پیش نیازمندیم و تمامی مردم و مسؤولان باید به مقوله وحدت اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام استیری ادامه داد: امروز که بیداری اسلامی در بسیاری از کشورهای منطقه و جهان اسلام اتفاق افتاده و استکبار جهانی را به وحشت انداخته است، باید در تقویت وحدت و بصیرت خویش بکوشیم.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =