وحدت شیعه و سنی از برکات ارزشمند جمهوری اسلامی است

معاون حوزه علمیه چیذر گفت: وحدت و همدلی این روزهای شیعه و سنی در کشورمان از برکات ارزشمند جمهوری اسلامی است.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از باقرشهرنیوز حجت الاسلام والمسلمین محمد هادی مردانی معاون حوزه علمیه چیذر عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته وحدت که در مسجد امام حسین (ع) باقرشهر برگزار می شد اظهار داشت: اتحاد و همدلی میان شیعه و سنی خاری است بر چشم دشمنان، چراکه برخورداری از نعمت وحدت در ایران اسلامی همزیستی مسالمت آمیز را به رخ دشمنان اسلام و جهانیان می کشد.

استاد حوزه علمیه چیذر به حماسه آفرینی پرشکوه زائرین در اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: حضور پرشور و قدرتمند پیروان اهل بیت(ع) با وجود توطئه و جنایت های گروهگ های تروریستی نشان داد که مسلمین از اعتقادات و ارزش های دینی خود عقب نشینی نکردند و با هدایتگری علما و بزرگان دینی امسال نیز همچون سال های گذشته با قدرت و عظمت بیشتری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مردانی تصریح کرد: همدلی و اتحاد در میان برادران شیعه و سنی از برکات و فواید ارزشمند جمهوری اسلامی است و افزود: حضور علما و روحانیون در ایجاد فضای معنوی و صمیمی بسیار تاثیر گزار است همچنین نصب العین قرار دادن شعار رهبری مبنی بر همدلی و هم زبانی می تواند در خنثی ساختن توطئه دشمنان موثر قرار گیرد.

وی جهان اسلام را نیازمند وحدت دانست و گفت: اگر کشورهای اسلامی در راستای وحدت اسلامی گام‌های مثبت بر ندارند خسارت زیادی به وجود می‌آید که قابل جبران نیست. مردانی با بیان اینکه خسارت‌های زیاد دنیای اسلام حاصل نبود وحدت است، تصریح کرد: حضور دشمنان اسلام در منطقه بدلیل عدم اتحاد و وجود تفرقه بین مسلمانان است. معاون حوزه علمیه چیذر در پایان یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی در جهان را ایجاد اتحاد عنوان کرد و یادآور شد: اتحاد و یکپارچگی می‌تواند برای مسلمانان آینده روشنی را رقم بزند. همچنین در پایان این مراسم ابراهیم فرزاد منش فرمانده پایگاه بسیج شهید رجایی و مسئول برگزاری این مراسم در گفتگو با خبرنگار باقرشهرنیوز گفت: لازم می دانم فرا رسیدن هفته وحدت ، میلاد حضرت رسول اکرم و امام جعفر صادق(ع) را به همه مردم ایران به ویژه مردم ولایتمدار باقرشهر تبریک و تهنیت عرض کنم. فرزاد منش افزود: به مناسبت هفته وحدت و با همکاری مسجد امام حسین (ع) مراسمی به جهت اتحاد و همدلی بیشتر مردم باقرشهر با اهل سنت ساکن در شهر برگزار کردیم و از اساتید حوزه و دانشگاه ، دانشجویان ، طلاب ، بسیجیان و تمام اهالی شهر دعوت شد تا در این مراسم با شکوه حضور بهم رسانند. وی با اشاره به حضور بیش از ۲۰ نفر از افاغنه سنی در این مراسم اظهار داشت: از مسئولین و مدیران باقرشهر خواستارم تا با توجه بیشتر ، ما را در برگزاری بهتر و باکیفیت تر این گونه مراسم ها کمک نمایند. فرمانده پایگاه بسیج شهید رجایی در پایان با اشاره به اینکه این مراسم برای اولین بار در باقرشهر برگزار می شود گفت: برگزاری این گونه مراسم ها باعث افزایش وحدت ، همدلی و صمیمیت بین مردم شریف باقرشهر با اتباع مهاجر اهل سنت خواهد شد.   DSC_0391   IMG_8087   DSC_0393 انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =