محمود قیدی امروز در گفت‏و‏گو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: نگاه امروز هیئت موتورسواری و اتومبیل‏رانی شهرستان دماوند، آکادمیک و آموزش‏محور است.

وی ادامه داد: یکی از بسترهای مورد نیاز برای رسیدن به این هدف مهم، وجود امکانات سخت‏افزاری نظیر پیستی مطابق با استانداردهای ملی است.

قیدی اضافه کرد: ورزشکاران فعال در رشته موتورسواری و اتومبیل‏رانی مانند سایر رشته‏های ورزشی باید در مجموعه‏ای تمرین کنند تا برای مسابقات آماده شوند و البته این مهم به دلیل کمبود فضای تمرین با اختلال مواجه است.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل‏رانی شهرستان دماوند افزود: اینکه ورزشکار در این رشته هر از چند گاهی برای مسابقات فراخوانده شود و سپس بدون تمرین تا رقابت بعدی به حال خود رها شود، روشی حرفه‏ای نیست.

ایجاد 80 شغل جدید با احداث پیست

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل‏رانی شهرستان دماوند، یکی از مزایای ایجاد پیست مختص این ورزش در دماوند را ایجاد 80 فرصت شغلی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: وجود پیست اتومبیل‏رانی و موتورسواری تمرینی به همراه سایت مختص مسابقات، خود به عنوان نقطه جذابی برای هر منطقه شمرده می‏شود.

قیدی اضافه کرد: آب و هوایی مطبوع، مسیرهای آزادراهی مناسب و نزدیکی به پایتخت سه ویژگی بارزی است که می‏تواند از دماوند، مرکزی برای گسیل جمعیت ورزشکار و همچنین علاقه‏مند به رشته مهیج موتورسواری و اتومبیل‏رانی بسازد.

رئیس هیئت موتورسواری و اتومبیل‏رانی شهرستان دماوند افزود: با ورود چنین جمعیتی در قالب توریسم ورزشی فرصت برای شناساندن سایر توانمندی‏های اقتصادی، گردشگری و حتی اجتماعی شهرستان دماوند و حوزه شرق استان تهران نیز مهیا می‏شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =