ورود زنان به عرصه نظامی با شرایط خاصی تعریف می شود

رییس دانشکده پلیس زن اظهار کرد: پلیس‌بودن شغلی مردانه است و با روحیات و ویژگی‌های جسمی مردانه تعریف می‌شود و در تمام دنیا اگر زنان وارد می‌شوند، باید ویژگی‌های خاصی داشته و در بخش‌های خاصی باشند که بتوانند این شغل را انجام دهند.

به گزارش تهران نیوز ، فریبا شایگان رییس دانشکده پلیس زن در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به وضعیت پلیس زن در ایران بیان کرد:پلیس زن در ایران از سال ۱۳۴۵ آغاز به کار کرد و بعضاً به صورت نمایشی از زنان استفاده می‌شد.
وی افزود: بعد از انقلاب مسئولین به این نتیجه رسیدند که اصلاحاتی در خصوص حضور زنان در نیروی انتظامی انجام دهند و مجلس نیز اجازه حضور زنان را در نیروهای مسلح و ارتش نداد. شایگاه ادامه داد: در سال ۱۳۷۷ نیروی انتظامی اصلاحیه‌ای به مجلس فرستاد و مجلس تصویب کرد که نیروی انتظامی، افسر زن به صورت نظامی و انتظامی داشته باشد لذا از طریق کنکور اعلام شد و اولین دوره پلیس زن با یونیفورم نظامی را از سال ۱۳۷۸ داشتیم. رییس دانشکده پلیس زن اظهار کرد: پلیس‌بودن شغلی مردانه است و با روحیات و ویژگی‌های جسمی مردانه تعریف می‌شود و در تمام دنیا اگر زنان وارد می‌شوند، باید ویژگی‌های خاصی داشته و در بخش‌های خاصی باشند که بتوانند این شغل را انجام دهند. وی با اشاره به نحوه پذیرش دانشجویان پلیس زن مطرح کرد: پذیرش زنان و مردان از طریق کنکور سراسری انجام می‌شود و این رشته یک رشته نیمه‌متمرکز است و معمولاً سه برابر ظرفیت داوطلبانی که این کد رشته را می‌زنند، پذیرش می‌شوند. شایگان یادآور شد: در دانشگاه نیروی انتظامی به رشته می‌گویند «رسته». در این دانشگاه‌ رسته‌های مختلفی مانند مرزبانی، راهنمایی و رانندگی، آگاهی، انتظامی و غیره وجود دارد، اما برای زنان مثلاً رسته مرزبانی یا رسته‌های دیگری که مرتبط با زنان نیست، وجود ندارد. رییس دانشکده پلیس زن گفت: در ایران پلیس زن متناسب با نیازی که زنان دارند، وجود دارد و ذکر می‌شود که ۴ درصد از پلیس ما را زنان تشکیل می‌دهند و این تعداد تا به حال نیاز ما را برآورده کرده، اما ممکن است به دلیل نیازهای دیگر، مسئولین به این نتیجه برسند که تعداد را بیشتر یا کمتر کنند.
انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =