وزارت ارشاد خبر ۱۰ رسانه رسمی را تکذیب کرد

مشخص نیست روابط عمومی وزارت ارشاد برای موضوعی که به صراحت در متن «تکذیبیه» آن را تأیید کرده و حتی از دستور وزیر برای «برخورد لازم برای جلوگیری از تکرار این رفتار» سخن گفته، چرا بجای عذرخواهی رسمی تکذیبیه داده است؟

به گزارش تهران نیوز، روابط عمومی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی شب گذشته و چند ساعت پس از برخورد دور از شان همراهان وزیر ارشاد با خبرنگاران که به بایکوت جنتی از سوی اهالی رسانه در جشنواره جهانی فجر منجر شد متنی را روی خروجی سایت وزارتخانه قرار داد.

روز گذشته و در چهارمین روز از برگزاری جشنواره فیلم جهانی فجر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کاخ جشنواره پردیس چهارسو حضور پیدا کرد و در بدو حضور  بادیگاردهای وی با برخورد تند اصحاب رسانه را از وزیر دور کرده و برخی از آنها را با پرخاشگری از مصاحبه دور نمودند.

در ادامه خبرنگاران به نشانه اعتراض تصمیم گرفتند هیچ سؤالی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نپرسند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از سؤال نپرسیدن خبرنگاران استقبال کرد و درباره اعتراض خبرنگار خانمی که بادیگارد دست او را گرفته و پرت کرده بود نیز تنها به گفتن جمله «رسیدگی می‌کنیم»؛ بسنده کرد.

روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد در اقدامی شتابزده و نسنجیده ابتدا موضوع رخ داده را تکذیب کرده و در ادامه با تایید برخورد نامناسب محافظان وزیر در این تکذیبیه از خبرنگاران خواسته است ای کاش با صعه صدر بیشتری برخورد می‌کردند تا حاشیه ای برای جشنواره پیش نیاید!

 

 

در متن تکذیبیه وزارت ارشاد آمده است:

به گزارش فارس، «وزیر فرهنگ در بدو ورود به کاخ جشنواره با تجمع  خبرنگاران رسانه برای مصاحبه خبری مواجه می شوند که  پاسخ به سوالات  را به زمان بعد از بازدید موکول می کنند، پس از  بازدید و انجام  مصاحبه تلویزیونی، در جمع خبرنگاران حضور می یابند و از آنها می خواهند که سوالات خود را مطرح کنند اما تعدادی از خبرنگاران از پرسش خودداری کرده و برخورد خشن محافظان وزیر را دلیل ناراحتی خود عنوان می کنند. جناب آقای جنتی نیز با شنیدن گلایه خبرنگاران قول رسیدگی و بررسی موضوع را می دهند و در عین حال بیان می کنند؛ اگر محافظان من برخورد تندی داشته اند بنده عذرخواهی می کنم.

متعاقب این موضوع، بنا بر اعلام روابط عمومی جشنواره و با بررسی های بعمل آمده مشخص شد افرادی از عوامل اجرایی جشنواره سعی در کنترل نظم مراسم را داشته اند که منجر به نگرانی برخی اصحاب رسانه شده است. با توجه به قول مساعد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر پیگیری موضوع، انتظار می رفت خبرنگاران با سعه صدر بیشتری با این قضیه برخورد می کردند تا چنین رویداد مهمی  دستخوش تب رسانه ای و حاشیه سازی نمی شد. علی ایحال بنا بر دستور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیریت جشنواره به عواملی که باعث رنجش همکاران خبرنگار شدند تذکر داده اند و برخورد لازم برای جلوگیری از تکرار این رفتار، صورت گرفته است.»

مشخص نیست روابط عمومی وزارت ارشاد برای موضوعی که به صراحت در متن خود آن را تایید کرده و حتی از عذرخواهی وزیر از خبرنگاران و دستور وی برای «برخورد لازم برای جلوگیری از تکرار این رفتار» سخن می‌گوید چه چیزی را تکذیب کرده است؟

در بخشی از متن و به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر آمده است افرادی از عوامل اجرایی جشنواره سعی در کنترل نظم داشته‌اند! و مشخص نیست مراجعه و استقبال خبرنگاران از وزیر ارشاد چه نوع بی نظمی را موجب شده است؟ سوال اینجاست که اعتراض رسمی خبرنگاران و بایکوت وزیر ارشاد آیا تنها نشان از نگرانی اصحاب رسانه بوده؟

آنچه در تکذیبیه شتابزده روابط عمومی وزارت ارشاد نقطه عطفی در اطلاع‌رسانی این نهاد محسوب می‌شود تکذیب خبر بیش از ۱۰ خبرگزاری و سایت خبری است. رسانه‌هایی که هریک با داشتن خبرنگار در مراسم، خود شاهد و روایتگر رخدادهای غیرقابل توجیه اطرافیان وزیر ارشاد (عوامل اجرایی جشنواره فیلم فجر) بوده‌اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

یادآور می‌گردد پیش از هم در تاریخ ۲۱ خرداد ماه سال گذشته و در شب افتتاح ارکستر ملی محافظان وزیر ارشاد خبرنگار خبرگزاری ایسنا و عکاس ایلنا را مورد ضرب و جرح قرار داده بودند. اقدامی که همان موقع مورد اعتراض اهالی رسانه قرار گرفت و تا پای شکایت از فرد خاطی هم پیش رفت. شکایتی که با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مختومه شد.

انتهای متن/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =