نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین تخلف تغییر کاربری اراضی دولتی در دماوند از سوی وزارت کشور در حال انجام است.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از تارود؛ حمیدرضا مشهدی عباسی طی مصاحبه ای با دیمه نیوز اظهارکرد: هر گونه سستی و اهمال در امر خطیر قضاوت، قانون گرایی را کمرنگ و ضعیف می کند. وی افزود: اجرای مطلوب قوانین وضع شده از سوی مجلس، عملکرد خوب دستگاه های نظارتی نظیر سازمان بازرسی و قوه قضائیه را می طلبد. مشهدی عباسی تصریح کرد: رانت خواران و افرادی که به لحاظ سیاسی یا اقتصادی در جامعه ایجاد اختلال می کنند، در حقیقت به امنیت سیاسی و اقتصادی نظام مقدس اسلامی لطمه می زنند. * بزرگترین تخلف تغییر کاربری اراضی دولتی در دماوند از سوی وزارت کشور در حال انجام است  نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: از قوه قضائیه همواره انتظار می رود تا برخوردهای دوگانه و چندگانه در رسیدگی به مسائل نداشته باشد. وی بطور نمونه با اشاره به برخی برخوردهای دوگانه و چندگانه در مقوله تغییر کاربری اراضی یا زمین خواری در منطقه دماوند، هشدار داد: هم اینک بزرگترین تخلف تغییر کاربری اراضی دولتی در دماوند از سوی وزارت کشور در حال انجام است، در حالی که به برخی کشاورزان منطقه حتی اجازه ساخت خانه سرباغی داده نمی شود.
Damavand
شهرک آویشن در دماوند
مشهدی عباسی با تقدیر از عملکرد قاطع قوه قضائیه در برخورد با برخی مسائل که نمود عینی آنها را در برخورد با اراذل و اوباش جامعه شاهد بودیم، تاکید کرد: درخت تنومند انقلاب اسلامی که با تقدیم خون هزاران شهید آبیاری شده نباید بازیچه و سوء استفاده چند نفر در عرصه های سیاسی و اقتصادی شود. وی ادامه داد: بطور نمونه در فتنه ۸۸ متاسفانه آنطور که باید قاطعیت را از قوه قضائیه شاهد نبودیم؛ فتنه ای که مملکت را به چالش کشانید و کشور را تا لبه پرتگاه پیش برد. این نماینده مجلس همچنین با اشاره به برگزاری جلسه دادگاهی رسیدگی به تخلفات مهدی هاشمی اضافه کرد: در نظام مقدس اسلامی هر کس اعم از مردم یا مسؤولان تخلف کرد، باید بطور یکسان برخورد شود و حتی انتظار می رود قوه قضائیه با مسؤولان و کارگزاران متخلف نظام برخورد قاطعانه و شدیدتری داشته باشد که گناه صغیره مسؤولان به مثابه ارتکاب گناه کبیره است. به گزارش تارود، پروژه های بزرگ تغییر کاربری زمین در دماوند نیز از ابتدا نیز توسط وزارت کشور و برخی نهادها در دماوند کلید خورد و اعطای مجوز تغییر کابری زمین به شهرک دهکده هشت بهشت و تغییر کابری های بزرگ در حال انجام شهرک آویشن با مشارکت وزارت راه و شهرسازی(خبر را از اینجا بخوانید) و واگذاری چندصد قطعه زمین در ارتفاعات موقوفه سرخه پلنگان یا شهرک نارنجستان( خبر را از اینجا بخوانید) از جمله تغییر کاربری های انجام شده است که با عنوان طرح های گردشگری، انجام پذیرفته است، اما اگر دهکده هشت بهشت را به عنوان یک طرح گردشگری به حساب بیاوریم، امروز تنها یک شهرک ویلایی قابل مشاهده است که ورودی آن تنها به روی مالکان این زمین ها باز است.

Narenjestan-FORUSH

شهرک نارنجســتـان (موقوفات سرخه پلنگان)

 8-behesht-1

دهکده هشت بهشت انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =