وزیر چند صد میلیاردی باید از کابینه دولت حذف شود/ جای روحانی بودم استعفا می‌دادم

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با تاکید بر اینکه اگر جای روحانی بودم استعفا می‌دادم گفت: وزیر با سرمایه چند صد میلیاردی باید از کابینه حذف شود.

به گزارش تهران نیوز ، محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌وگو با خبرنگار تهران نیوز در ارتباط با انتخاب کابینه دولت دوازدهم بیان داشت: برخی می‌گویند که وزیران باید جوان و برخی می‌گویند که باید پیر و باتجربه باشند. اگر ما پست‌های حکومتی را سفره‌ای برای خوردن بدانیم، باید عده‌ای بروند و جدیدترها بر راس امور قرار گیرند. وی ادامه داد: پست‌های حکومتی در نگاه اسلامی پستی برای خدمت کردن به مردم است که در آن تصمیمات مهمی هم گرفته می‌شود. کسانی که تجربه دارند و تصمیمات بهتری می‌گیرند و بر اجرای آن هم نظارت می‌کنند، شایسته هستند و باید انتخاب شوند. مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام عنوان کرد: برخی معتقدند اشخاصی که در گذشته وزیر بوده‌اند دیگر نباید به عنوان وزیر انتخاب شوند که این طرز تفکر اشتباه است چرا که آن‌ها تجربه دارند و باید از تجربه‌هایشان استفاده شود. گاهی یک وزیر تصمیمی را می‌گیرد که انجام ادامه آن نیاز به تجربه دارد. این جمله را قدیری ابیانه مطرح و به ذکر یک مثال پرداخت و بیان داشت: به عنوان مثال، وزیر نفت فعلی تصمیم گرفته قراردادی با عنوان توتال را امضا کند که انجام آن ۲۵ سال زمان می‌برد. آیا یک وزیر جوان و بی‌تجربه می‌تواند این قرارداد را اجرایی کند؟ نباید اجازه دهیم تا برخی به قیمت زیان‌های کلان برای کشور و مردم تجربه کسب کنند. وی در ادامه افزود: نمی‌خواهم درباره خوبی یا بدی قرارداد توتال بحث کنم اما نظرم این است که انجام چنین قراردادهایی نیاز به تجربه و تخصص دارد. حال اگر وزیری جوان می‌تواند این کار را انجام دهد، باید سکان را به دست او بسپاریم در غیر این صورت باید از باتجربه‌‌ترها بهره ببریم.

روحانی کدخدامحور است و اعتماد کمی به مردم دارد

عضو شورای بین‌الملل پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ابراز داشت: آقای روحانی اشکالاتی اساسی در طرز تفکر و دیدگاهش دارد که مهم‌ترین آن کدخدامحور بودن ایشان است. آقای رئیس جمهور اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارد. اعتماد روحانی به مردم کم است و تصور می‌کند که با داشتن روابط خارجی می‌تواند مشکلات را حل کند.

عمده کابینه دولت را افرادی غرب‌باور و لیبرال تشکیل می‌دهند

قدیری ابیانه هم‌چنین اضافه کرد: البته داشتن روابط با کشورهای خارجی به روش درست می‌تواند به ما کمک کند. اقداماتی نظیر جذب سرمایه‌گذار خوب است اما تکیه اصلی ما باید به مردم باشد. آقای رئیس جمهور خیلی جناحی فکر می‌کند و کابینه‌اش را هم با همین دید انتخاب می‌کند. عمده کابینه ایشان را افراد غرب‌باور و لیبرال تشکیل می‌دهند. وی با بیان اینکه دولت دوازدهم اگر بدتر از دولت قبل نباشد، بهتر هم نیست تاکید کرد: دولت باید مطابق با قانون اساسی از ولایت فقیه پیروی کند و این پیروی و حرف‌شنوی را افتخار خود بداند. در سیاست خارجی باید یکصدا باشیم و مواضع رهبری را خط قرمز خود بدانیم.

تاکید قدیری ابیانه به لزوم دوری از آشناگرایی در انتصاب‌ها

سفیر سابق ایران در استرالیا و مکزیک در توصیه به روحانی مطرح کرد: نباید به کسانی که در فتنه دست داشته‌اند سمت و مسئولیت دهیم. کسی که در اوج فتنه از فتنه‌گران حمایت می‌کند، فرد خطرناکی است و بعدها نیز برای ما دردسرساز می‌شود. هم‌چنین باید آشناگرایی در انتصاب‌ها را کنار بگذاریم. قدیری ابیانه در ارتباط با نقاط ضعف دولت یازدهم تصریح کرد: مهم‌ترین نقطه ضعف دولت یازدهم خود روحانی است زیرا کسانی را انتخاب کرده که پایبند انقلاب اسلامی نیستند. ملاک انتخاب افراد نیز براساس جریان‌های حزبی و جناحی بوده است. ما باید کسانی را انتخاب کنیم که دلسوز نظام و مردم هستند و مسئولیت را فرصتی برای مال‌اندوزی شخصی ندانند. وی در پاسخ به این سوال که اگر جای رئیس جمهور بودید چه افرادی را حفظ و چه افرادی را تغییر می‌دادید گفت: اگر جای روحانی بودم استعفا می‌دادم اما ایشان قصد انجام چنین کاری را ندارد چرا که قدرت شیرین است.

وزیر با سرمایه چند صد میلیاردی باید از کابینه حذف شود

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام افزود: نباید به آشنایان و سودجویان اجازه دهیم تا سوء استفاده کنند. وزیرانی که حاضر نشدند لیست اموالشان را اعلام کنند باید کنار گذاشته شوند چرا که شنیده‌ها حاکی از آن است که چهار وزیر حاضر به انتشار لیست اموال خودشان نشده‌اند. وزیری که سرمایه چندصد میلیاردی دارد نباید جایی در کابینه داشته باشد. افرادی باید در راس کار قرار بگیرند که به اصل ولایت و انقلاب اسلامی پایبند بوده و هم‌چنین توانایی‌های لازم برای تصدی مسئولیت‌های بزرگ را داشته باشند. اگر آقای روحانی کم‌کاری کند، باید هم در این دنیا و هم در آن دنیا پاسخگو باشد. انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهرداد ابو ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
    این همه تهاجم چرا قبل از آقای روحانی وجود نداشت ؟ حالا در دوره های قبل خیلی حضرت عباسی کار شد ؟ هر چی میخوریم از اقتصاد و سیاستهای غلط دوره های قبله .بیایید دست از سیاه بازیها و جناح بندیها برداریم و به فکر پیشرفت مملکت و رفاه مردم کم درامد و زیر خط فقر باشیم که تعداد آنها کم نیست . ماشااله سران جناحها فقط حرف میزنند و هیچگونه برنامه و پیشنهادات منطقی و راهبردی برای دولت و مملکت ندارند . والسلام