وزیر اوقاف سوریه:  احیای موقوفات در جهان اسلام وظیفه بزرگی است

وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه با اشاره به اینکه پیروزی‌های مختلف بر علیه تروریستهای تکفیری و شکست آنها بدون کمک ایران امکان‌پذیر نبود، گفت: احیای موقوفات در جهان اسلام وظیفه بزرگی است که باید تبیین شود.

به گزارش تهران نیوز،محمد عبدالستار؛ وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه امروز در رأس هیئتی از مدیران اوقاف، علما و مفتی‌های اهل سنت این کشور با نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشورمان  و مسئولان این سازمان در محل سازمان اوقاف دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمد عبدالستار ضمن تشکر از حسن استقبال و میهمان‌نوازی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: دوستانی که همراه بنده هستند نیز کمال تشکر را از سازمان اوقاف و امور خیریه و ساحت امام خامنه‌ای و دولت و ملت ایران دارند.

وی ابراز امیدواری کرد که همایش بین‌المللی وزیران اوقاف کشورهای اسلامی در ایران برگزار شود و گفت: با برگزاری این همایش نمایندگان اوقاف کشورهای اسلامی مشاهده می‌کنند که چه کارهای بزرگی در جمهوری اسلامی ایران در زمینه وقف انجام شده است.

وزیر اوقاف سوریه ادامه داد: اگر چنین همایشی برگزار شود و هفته‌ای به‌عنوان اوقاف اسلامی نامگذاری شود، برای اوقاف جهان اسلام مفید خواهد بود.

محمد عبدالستار افزود: احیای موقوفات در جهان اسلام و نقش توسعه‌ای که اوقاف در کشورهای اسلامی می‌تواند داشته باشد، وظیفه بزرگی است که باید تبیین شود.

وی با اشاره به شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: از ابتدا امام خمینی (ره) انقلاب را مبارک دانستند و اعلام کردند که ایران اسلامی به شرق و غرب وابسته نیست.

وزیر اوقاف سوریه با بیان اینکه امام خمینی (ره) بیگانگان و وابستگان رژیم صهیونیستی و امریکایی را از ایران بیرون کردند و سفارت رژیم صهیونیستی را به فلسطین تبدیل کردند، تصریح کرد: از آن زمان تاکنون و به ویژه در جریان جنگ تحمیلی ما شاهد دشمنی رژیم صهیونیستی و امریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم چرا که نظام جمهوری اسلامی ایران به شرق و غرب نه گفت و همین امر باعث شد همه کشورها بر علیه ایران به پا خواستند و جنگ هشت ساله را ایجاد کردند.

محمد عبدالستار تاکید کرد: همان دشمنانی که ایران را وارد جنگ تحمیلی هشت ساله کردند به جنگ سوریه آمدند و از کشورهای مختلفی اموالی را بر علیه سوریه هبه کردند تا خط مقاومت از بین برود.

وی ادامه داد: حافظ اسد قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران در کنار ایران بود و حتی کشورهای عربی را برای دوستی با ایران دعوت کرد که کشورهای عربی که دست‌نشانده غربیها بودند دست دوستی حافظ اسد را رد کردند.

تهران سرچشمه محور مقاومت

وزیر اوقاف سوریه افزود: هدف قرار دادن کشور سوریه، هدف قرار دادن محور مقاومت است که از تهران سرچشمه می‌گیرد.

خون شهدای ایرانی و سوری برای دفاع از هدف والای مقاومت

محمد عبدالستار با بیان اینکه خون شهدای ایرانی و سوریه‌ای در هم آمیخته شده است تا از هدف والای مقاومت دفاع شود، تصریح کرد: پیروزی کسب شده در سوریه تنها بر علیه داعش نیست بلکه بر علیه نیروهایی است که دست به دست هم دادند تا در برابر مقاومت بایستند.

وی با اشاره به اینکه پیروزی‌های مختلف بر علیه تروریستهای تکفیری و شکست آنها بدون کمک جمهوری اسلامی ایران امکان‌پذیر نبود، تاکید کرد: ایران ارزش زیادی برای محور مقاومت قائل است.

 وزیر اوقاف سوریه به تصمیمی که ترامپ در ارتباط با انتقال سفارت آمریکا به قدس گرفته بود اشاره کرد و گفت: این تصمیم نتیجه دشمنی کشورهایی است که بر علیه ایران و سوریه می‌جنگند؛ آنها نتوانستند این کار را انجام دهند و همچنان قدس پایگاه مسلمین است.

محمد عبدالستار خاطرنشان کرد: ملت و دولت سوریه از جمهوری اسلامی ایران و تمام کشورهایی که در کنار ما در این مسیر ایستادند تشکر می‌کند.

تسنیم انتهای پیام/* ا/444

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =